GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS - GPU od MSI bazujące na Ampere

GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS - GPU od MSI bazujące na Ampere

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS bazujące na architekturze Ampere. Względem podstawowych wersji nie należy oczekiwać tutaj jednak rewolucyjnych zmian, bowiem dostajemy zegar z taktowaniem 1755 MHz, chociaż z drugiej strony GAMING Z TRIO ma fabrycznie podkręcony zegar do 1830 MHz. Modele zawierają chłodzenie Tri Frozr 2 z trzema wentylatorami, jedno złącze HDMI 2.1, trzy złącza DisplayPort oraz trzy 8-pinowe złącze zasilania. Karta posiada wymiary 323 x 140 x 56 mm i jest także o 28 g lżejsza od starszego brata. Chyba jedną z najważniejszych zmian względem wrześniowych wydań jest inny wygląd backplate, który okazuje się cieńszy i zawiera dodatkowe otwory wentylacyjne.

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS bazujące na architekturze Ampere.

GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS - GPU od MSI bazujące na Ampere

Nie jest do końca jasne, dlaczego MSI wypuszcza te produkty, zamiast wydać nową wersję istniejących modeli. Zagadką pozostaje również ich cena. Miejmy nadzieję, że te warianty nie podzielą losu głównych konstrukcji i będą dużo łatwiej dostępne na rynku, chociaż biorąc pod uwagę obecne wysokie zapotrzebowanie na karty graficzne również ze strony górników istnieje obawa, że tak się nie stanie. Warto wspomnieć, że MSI planuje wydać nową serię GeForce RTX 3060 Ti MINER dla górników kryptowalut. Takie rozwiązanie sugeruje wpis znaleziony w EEC i nie byłby to pierwszy taki przypadek w historii producenta, ponieważ rzeczone rozwiązania pojawiały się w 2017 roku. Jakiś czas temu testowaliśmy GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO od MSI wyróżniająca się niezwykłe cichym działaniem.

GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS - GPU od MSI bazujące na Ampere

Jest to fabrycznie podkręcony GPU z autorskim chłodzeniem bazujący na GA104, oferujący 17,4 mld tranzystorów, 38 SM/CU, 4864 SPU, 1410 MHz (1830 MHz w trybie Boost) czy 8 GB GDDR6 VRAM z 256-bit magistralą danych oraz 448 GB/s przepustowością pamięci. TDP wynosi 240 W. Grafikę doceniliśmy m.in. za wydajność porównywalną z GeForce RTX 2080 SUPER, świetny układ chłodzenia, przyzwoitą jakość wykonania czy niezłe możliwości podkręcania. Do wad należy zaliczyć małe problemy ze sterownikami podczas testów, brak NVLink czy backplate, który mógłby być mniejszy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3080 GAMING Z TRIO i GAMING TRIO PLUS - GPU od MSI bazujące na Ampere

 0