GeForce RTX 3080 Ti wskrzeszony? Nowe przecieki na temat specyfikacji karty graficznej

GeForce RTX 3080 Ti wskrzeszony? Nowe przecieki na temat specyfikacji karty graficznej

W ubiegłym tygodniu Kopite7kimi donosił o wskrzeszeniu planów NVIDII na wydanie karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti, co wydaje się o tyle zaskakujące, że Zieloni skasowali ten model ze wszystkich planów wydawniczych, jakie wyciekły do sieci, a do tego wprowadzili na rynek wyższy model GeForce RTX 3090, który zdaje się wypełniać niszę na produkt dla entuzjastów z mocno wypchanym portfelem. Sytuacja jednak właśnie uległa zmianie, a to za sprawą ruchu konkurencji, gdyż AMD zaprezentowało w zeszły czwartek serię Radeon RX 6000, która zapowiada się niezwykle imponująco i może zagrozić pozycji topowych modeli Ampere. Czerwoni podczas prezentacji nie bali się nawet wykorzystywać high-endowych GPU NVIDII do porównania ze swoimi nowymi produktami. To na pewno nie uszło uwadze producenta GeForce'ów, który podobno już szykuje odpowiedź na Big Navi. 

Kopite7kimi donosi o wskrzeszeniu planów NVIDII na wydanie karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti...

Co ciekawe, Kopite7kimi już wcześniej podawał specyfikację GeForce RTX 3080 Ti, ale tym razem donosi o nieco mocniejszej konfiguracji GPU. Nie byliśmy w stanie potwierdzić poprzedniej wersji, ale pojawiają się już nawet głosy, że być może NVIDIA zdecydowała się na zmianę, patrząc na poczynania rywala lub też może sama preparuje te dane, by odkryć źródło przecieku. Niemniej jednak, z racji tego, że Kopite7kimi kilkukrotnie dostarczał nam już sprawdzonych informacji na temat nadchodzących GPU, uznawany jest on za wiarygodne źródło, dlatego też warto wsłuchać się w to, co ma do powiedzenia i tym razem. Jego zdaniem, GeForce RTX 3080 Ti oferować będzie aż 10496 rdzeni CUDA, czyli tyle samo w GeForce RTX 3090. Jest to dość zaskakujące i sugeruje, że ten model nie będzie tani, ale NVIDIA ma sporą lukę do wypełnienia pomiędzy RTX 3080 a RTX 3090. 

Kolejną istotną informacją jest powrót do pomysłu 20 GB pamięci GDDR6X i o takiej konfiguracji VRAM wspominały wcześniejsze przecieki na temat tej karty graficznej. Kopite7kimi podaje też tak szczegółowe dane jak oznaczenie numeryczne płyty (PG133 SKU 15) oraz nazwa kodowa GPU (GA102-250). Jeśli zatem powrót do pomysłu GeForce RTX 3080 Ti jest prawdziwy, możemy także spodziewać się wskrzeszenia modelu GeForce RTX 3070 Ti, który podobno również miał być skasowany (o czym także donosił Kopite). Czekamy więc na ruch Zielonych i jakieś oficjalne informacje w tym temacie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3080 Ti wskrzeszony? Nowe przecieki na temat specyfikacji karty graficznej

 0