GeForce RTX 3090 prawdopodobnie bez problemu może złamać Twoje hasła

GeForce RTX 3090 prawdopodobnie bez problemu może złamać Twoje hasła

Nvidia GeForce RTX 3090 to w tym momencie najpotężniejsza na rynku karta graficzna dla graczy. Stworzona została przede wszystkim do grania w rozdzielczości 4K Ultra HD, chociaż sam producent wspomina nawet o 8K. Okazuje się jednak, że gaming to nie jedyna rzecz, do której można ją wykorzystać. RTX 3090 sprawdzi się również w innych zadaniach, jak np. łamaniu haseł. Tak, karta prawdopodobnie bez większego wysiłku poradziłaby sobie ze złamaniem wielu naszych haseł, co może brzmieć nieco przerażająco. W końcu tego typu włamania raczej nie służą ludziom, którzy zapomnieli danych logowania. Te nietypowe możliwości to zasługa potężnej mocy obliczeniowej, wynikającej z rdzenia GA102 z 10496 jednostkami strumieniowymi oraz 24 GB pamięci VRAM GDDR6X.

GeForce RTX 3090 doskonale radzi sobie z łamaniem haseł metodą brute force.

Nvidia GeForce RTX 3090

Twórcy aplikacji Passcovery Suite w najnowszej aktualizacji dodali obsługę kart graficznych Nvidia GeForce z serii RTX 3000. Dzięki temu łamanie haseł metodą brute force stało się dużo szybsze. Wbrew pozorom odgadnięcie odpowiedniej kombinacji cyfr, liter i znaków wcale nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Możliwych kombinacji jest całe mnóstwo i dlatego przydatne są karty graficzne, które dużo szybciej są w stanie generować kolejne możliwości. Dla przykładu GeForce RTX 1060 jest w stanie generować od 3,4 do 669 milionów propozycji na sekundę. A jak radzi sobie z tym GeForce RTX 3090? Około 7-krotnie szybciej. Najmocniejsza karta w portfolio Nvidii jest w stanie generować prawie 3,5 mld haseł na sekundę, dzięki czemu złamanie tego jednego konkretnego jest dużo szybsze. Testy przeprowadzono na zaszyfrowanym pliku ZIP.

RTX 3090 łamanie haseł

Rosnąca wydajność podzespołów komputerowych jest nieunikniona. Świat cały czas idzie do przodu i wciąż rosną nasze wymagania. Chcemy, żeby wiele rzeczy działo się szybciej, wygodniej czy wręcz automatycznie, bez naszego udziału. Do tego potrzebne są potężne maszyny, które będą w stanie to wszystko udźwignąć. Jednocześnie, co pokazuje powyższy przykład, coraz większa moc obliczeniowa powoduje też pewnego rodzaju problemy. Jak to mówił wujek Petera Parkera: "Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność". Oczywiście GeForce RTX 3090 to droga karta i na ten moment raczej niedostępna, ale to w końcu się zmieni i wtedy łamanie haseł może stać się dziecinnie łatwe. Dlatego pamiętajcie między innymi o włączeniu 2-stopniowej weryfikacji wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3090 prawdopodobnie bez problemu może złamać Twoje hasła

 0