GeForce RTX 4070 nie zostanie zastąpiony przez wariant Super. Karty mają koegzystować

GeForce RTX 4070 nie zostanie zastąpiony przez wariant Super. Karty mają koegzystować

Jak niedawno donosiliśmy, NVIDIA podobno miała zaprzestać produkcji kart GeForce RTX 4080 i RTX 4070 Ti przed wprowadzeniem na rynek odświeżonych kart graficznych RTX Super, ale bazowy GeForce RTX 4070 pozostanie dostępny w ofercie producenta.

GeForce RTX 4070 Super obok GeForce'a RTX 4070, a nie zamiast

Najnowsze przecieki na temat odnowionych modeli Super, które NVIDIA najwyraźniej chce ujawnić na targach CES 2024, ujawniają plany Zielonych odnośnie dotychczasowych kart Ada Lovelace. Informacje te ponownie pochodzą z forum Board Channels w Chinach (za VideoCardz), gdzie stwierdzono, że GeForce RTX 4070 Super na tyle różni się od bazowego GeForce'a RTX 4070, że obydwa modele mogą pozostać w sprzedaży. W pełni odblokowany układ graficzny AD104, który ma zostać zastosowany w Super, oferuje znacznie lepszą specyfikację niż wariant GPU w RTX 4070, w rzeczywistości dostarczając ponad 20% więcej rdzeni CUDA.

GeForce RTX 4070 Super istnieć ma obok GeForce'a RTX 4070, a nie zamiast.

Jednakże, jak już wcześniej sugerowano, NVIDIA podobno nie przewiduje miejsca na GeForce'a RTX 4070 Ti po wprowadzeniu jego wariantu Super. Wycofany ma zostać również GeForce RTX 4080, który od samego początku był słabo przyjęty przez graczy (przynajmniej biorąc pod uwagę plotki o sprzedaży) i zgodnie ze spekulacjami zostanie on całkowicie zastąpiony przez model GeForce RTX 4080 Super. Oczywiście to tylko plotki i lepiej podchodzić do nich z pewną rezerwą. 

NVIDIA GeForce RTX 4070 Founders Edition - front

Chociaż GeForce RTX 4070 nie podzieli losu wyższych modeli, to produkcja tej grafiki może zostać ograniczona, bo NVIDIA podobno zamierza koncentrować się na wariantach Super. Oczywiście dopiero okaże się, jakie dokładnie podejście przyjmie NVIDIA w przypadku całej swojej oferty. Tym bardziej że ostatnie plotki nie są nawet zgodne co do tego, ile nowych kart otrzymamy i to właśnie GeForce RTX 4070 Ti Super najbardziej podawany jest w wątpliwość. 

Specjalne wydarzenie na CES 2024

Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się ze „specjalnego wydarzenia” odbywającego się na targach CES 2024, ale warto pamiętać, że ma to być dopiero prezentacja nowości, a nie faktyczne uruchomienie sprzedaży, więc na karty Super zapewne jeszcze chwilę poczekamy. Jeśli chodzi o dostępność, Zieloni może zdecydować się stopniowe wypuszczanie tych produktów. W końcu mogą to być ostatnie karty graficzne Lovelace przed następną generacją Blackwell, a na tę drugą możemy poczekać do 2025 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4070 nie zostanie zastąpiony przez wariant Super. Karty mają koegzystować

 0