GeForce RTX 4070 Ti z 5 wentylatorami. Oto MaxSun Mega Gamer

GeForce RTX 4070 Ti z 5 wentylatorami. Oto MaxSun Mega Gamer

Chiński producent sprzętu komputerowego, MaxSun, przedstawił dziś nową serię customowych kart graficznych. Przy okazji poznaliśmy pierwszego z jej reprezentantów. GeForce RTX 4070 Ti w edycji Mega Gamer to konstrukcja wyróżniająca się przede wszystkim obecnością aż 5 wentylatorów (via VideoCardz).

Od kilku generacji widzimy pewien trend na rynku customowych kart graficznych. Czy tego chcemy czy nie, producenci stosują coraz większe, bardziej rozbudowane układy chłodzenia. Obecność 3 wentylatorów to już standard. Firma MaxSun postanowiła jednak pójść o krok dalej. Ten chiński producent sprzętu komputerowego ogłosił dziś nową serię autorskich kart graficznych. Firma przedstawiła rodzinę produktów "Mega Gamer". MaxSun potwierdził, że pierwszym GPU spod tego znaku zostanie GeForce RTX 4070 Ti. Dodatkowo, karta już na starcie będzie posiadała zwiększone taktowanie. Niestety, na tę chwilę nie znamy jeszcze dokładnych zegarów.

GeForce RTX 4070 Ti Mega Gamer został wyposażony w masywny radiator z wieloma ciepłowodami oraz - uwaga - aż pięć fabrycznie zainstalowanych wentylatorów.

MaxSun GeForce RTX 4070 Ti Mega Gamer

Źródło: MaxSun/VideoCardz

 

Przy takim chłodzeniu producent może sobie pozwolić na dość wysoki fabryczny overclocking. GeForce RTX 4070 Ti Mega Gamer został wyposażony w masywny radiator z wieloma ciepłowodami oraz - uwaga - aż pięć fabrycznie zainstalowanych wentylatorów.

MaxSun GeForce RTX 4070 Ti Mega Gamer

Źródło: MaxSun/VideoCardz

 

Standardowe 3 śmigła o klasycznym rozmiarze wspierają 2 dodatkowe, mniejsze. Umieszczono je w przeciwległych końcach bocznej części konstrukcji. Biorąc pod uwagę fakt, iż z tej strony aluminiowy radiator jest w pełni odsłonięty, możemy zakładać, że te 2 niewielkie wentylatory to nie pic na wodę i faktycznie mogą zrobić różnicę w temperaturach.

Oczywiście przy 285-watowym TDP RTX 4070 Ti nie będą to ogromne korzyści, jednak nawet te 3-4℃ mniej mogą wpłynąć na kulturę pracy chłodzenia. Jak na kartę dla graczy przystało, nie zabrakło również paska z podświetleniem ARGB. Co sądzicie o nowym produkcie MaxSun, lubicie niestandardowe, wyróżniające się karty graficzne? 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 4070 Ti z 5 wentylatorami. Oto MaxSun Mega Gamer

 0