GeForce RTX: Game On - NVIDIA zaprasza na wydarzenie 

GeForce RTX: Game On - NVIDIA zaprasza na wydarzenie 

NVIDIA ogłosiła swoje wydarzenie zatytułowane „GeForce RTX: Game On”, które odbędzie się 12 stycznia, czyli w trakcie trwania targów CES 2021, które w przyszłym roku, ze względu na trwającą pandemię, przybiorą wirtualną formę. Zieloni nie ujawniają jeszcze, czego możemy się spodziewać po ich konferencji, ale wydaje się, że mocnymi kandydatami są nowe karty graficznej z rodziny Ampere, w tym np. modele GeForce RTX 3080 Ti i RTX 3060, o których mówi się już od dłuższego czasu. W trakcie tego wydarzenia obecny będzie Jeff Fisher, czyli starszy wiceprezes jednostki biznesowej GeForce. Warto przypomnieć, że był on scenie także w 2019 roku, kiedy ujawniono kartę graficzną GeForce  RTX 2060 i laptopy Max-Q, co powinno być pewną wskazówką, czego możemy się tu spodziewać. 

NVIDIA ogłosiła swoje wydarzenie zatytułowane „GeForce RTX: Game On”, które odbędzie się 12 stycznia, czyli w trakcie trwania targów CES 2021.

GeForce RTX: Game On - NVIDIA zaprasza na wydarzenie 

Jeśli wierzyć ostatnim plotkom, to NVIDIA 12 stycznia pokaże kartę graficzną GeForce RTX 3060. Z ostatnich przecieków wynika, że ta doczeka się dwóch wersji, jednej z 12 GB pamięci VRAM, drugiej tylko z 6 GB. Ta druga podobno rozpoczęła swój żywot jako GeForce RTX 3050 Ti, ale Zieloni mieli zdecydować się na rebranding w ostatniej chwili, ze względu na fakt, że obie karty bazują na tym samym GPU (GA106). Co ciekawe, warianty mogą różnić się nie tylko pojemnością pamięci VRAM, ale i liczbą rdzeni CUDA, co również nie byłoby takie dziwne, gdyż z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku modelu GTX 1060.

Jeśli zaś chodzi o potencjalnie bardziej ekscytującą zapowiedź, czyli GeForce’a RTX 3080 Ti, to według ostatnich plotek premiera tej karty została przesunięta ze stycznia na luty, ze względu na fakt, że Big Navi od AMD nie okazało się tak dużych zagrożeniem, jakiego obawiała się NVIDIA. Producent wciąż może jednak zapowiedzieć nowego flagowca 12 stycznia. Czego możemy się po nim spodziewać? Podobno 20 GB pamięci GDDR6X, czyli dwukrotnie więcej niż w bazowym RTX 3080. Jego cena wynosić może zać 999 USD, co sprawi, że będzie bezpośrednim konkurentem dla Radeon RX 6900 XT, który posiada 16 GB pamięci GDDR6. Dodatkowo możemy otrzymać prezentację pierwszych mobilnych grafik bazujących na architekturze Ampere.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX: Game On - NVIDIA zaprasza na wydarzenie 

 0