GeForce RTX SUPER - nowe przecieki na temat daty premiery nowych GPU NVIDII

GeForce RTX SUPER - nowe przecieki na temat daty premiery nowych GPU NVIDII

Wbrew temu, co sugerowały niedawno plotki, nowe karty graficzne GeForce RTX z serii SUPER nie doczekały się oficjalnej zapowiedzi pod koniec zeszłego tygodnia, ale ich źródło, czyli portal WccfTech, podkreślało, że data prezentacji nie jest jeszcze pewna i może ulec zmianie. Tak też się stało, ale podobno tym razem redakcji udało się już uzyskać potwierdzenie konkretnych i pewnych dat związanych z nowymi GPU od NVIDII. Chodzi tu zarówno datę ujawnienia tych produktów (czyli tzw. papierowej premiery) przez zieloną ekipę, ale także ich rynkowego debiutu, czyli terminu, w którym realne produkty trafią na sklepowe półki. Jako że nie udało nam się potwierdzić tych informacji u naszych źródeł, to radzimy pochodzić do tych rewelacji z pewnym dystansem.

Według najnowszych przecieków, karty graficzne GeForce RTX SUPER zostaną zapowiedziane już 2 lipca, czyli w następny wtorek.

I tak, według najnowszych przecieków, karty graficzne GeForce RTX SUPER zostaną zapowiedziane już 2 lipca, czyli w następny wtorek i choć NVIDIA może dokonać pewnych przesunięć,tylko po to, by utrzeć nosa wścibskim dziennikarzom, to podobno pierwsze redakcje otrzymały już umowy NDA z tą datą. Jako pierwsze do sprzedaży wejść mają modele GeForce RTX 2060 SUPER i GeForce RTX 2070 SUPER, co nastąpić ma już 9 lipca, czyli tydzień po zapowiedzi. Na GeForce’a RTX 2080 SUPER poczekać mamy jednak nieco dłużej, bo do 23 lipca, aczkolwiek data ta podobno jeszcze nie jest pewna. Warto przypomnieć, że z ostatnich przecieków wynikało, że NVIDIA szykuje także SUPER wersję modeli Ti, ale te zadebiutować mają w późniejszym terminie (być może dopiero na jesieni).

Jest więc spora szansa, że za nieco ponad dwa tygodnie będziemy mogli zakupić nowe karty graficzne Zielonych. Zapowiada się więc, że początek lipca będzie bardzo gorący w tym segmencie rynku PC, gdyż 7 lipca zadebiutować mają przecież konkurencyjne produkty od AMD, czyli Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT, czyli nowe 7 nm GPU bazujące na architekturze Navi. Tym samym może okazać się to dobry okres na zakup nowej karty graficznej, tym bardziej, że spodziewamy się, że wraz z pojawieniem się modeli SUPER, dotychczasowe warianty modeli GeForce RTX zostaną przecenione.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX SUPER - nowe przecieki na temat daty premiery nowych GPU NVIDII

 0