GeIL wprowadza pamięci EVO-X DDR4 z podświetleniem LED

GeIL wprowadza pamięci EVO-X DDR4 z podświetleniem LED

Firma GeIL zaprezentowała nowe moduły pamięci DDR4 o nazwie EVO-X. Są one wyposażone w podświetlenie diodami LED.

EVO-X to nowe moduły pamięci DDR4 marki GeIL. Są one wyposażone w diodowe podświetlenie typu HILM (Hybrid Independend Light Module) i zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, co widać przede wszystkim po dostępnych częstotliwościach taktowania. W sprzedaży dostępne są zarówno pojedynczo w pojemnościach 4 GB, 8 GB i 16 GB, jak i w dwukanałowych zestawach o pojemności 8 GB, 16 GB, 32 GB i 64 GB. Producent przygotował kilka wersji pamięci z różnym taktowaniem zegara. Na sklepowe półki trafiły między innymi moduły DDR4-2133, DDR4-2400, DDR4-3000, DDR4-4000 oraz DDR4-4133. Co więcej, do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne – czarna matowa oraz biała z połyskiem. W obu przypadkach radiator wykonany jest z aluminium.

GeIL EVO-X to nowe moduły DDR4, skierowane do bardziej wymagających użytkowników. Wyposażone są w podświetlenie typu HILM, umieszczone na osobnej płytce PCB.

GeIL EVO-X DDR4

Producent zdecydował się na dość ciekawe rozwiązanie w przypadku podświetlenia. W EVO-X zastosowano bowiem diody HILM, które umieszczono na oddzielnej płytce PCB. Dzięki temu nie tylko samo podświetlenie można przenosić na inne moduły, ale dodatkowo – jak zapewnia producent - nie będą występować żadne zakłócenia elektryczne, które mogłyby wpływać negatywnie na działanie RAM-u. Niestety, takie rozwiązanie ma też swoje wady. Okazuje się bowiem, że podświetlenie wymaga dodatkowego zasilania. Można je zrealizować na dwa sposoby – albo poprzez 4-pinowe złącze 12 V, albo podłączając pamięci do 2-pinowego gniazda 9 lub 12 V. Warto też wspomnieć, że moduły są kompatybilne z technologiami podświetlenia Asus Aura Sync, ASRock Aura RGB, Gigabyte RGB Fusion oraz MSI Mustic Light Sync. Ceny pamięci GeIL EVO-X nie są na razie znane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeIL wprowadza pamięci EVO-X DDR4 z podświetleniem LED

 0