Genesis Thor 420 - premiera flagowego modelu klawiatury

Genesis Thor 420 - premiera flagowego modelu klawiatury

Thor 420 RGB jest nową propozycją Genesis skierowaną do graczy szukających szybkiej klawiatury mechanicznej wyposażonej w płaskie przełączniki o deklarowanej przez producenta żywotności 50 milionów kliknięć. Przyciski cechują się niską siłą nacisku niezbędną do aktywacji (45 g) i dają wyraźną odpowiedź zwrotną (kliknięcie). Dzięki temu Thor 420 ma szansę sprawdzić się nie tylko w grach, lecz także podczas pracy z dokumentami. Całość zamknięto w aluminiowej obudowie dodając podświetlenie RGB LED z efektem PRISMO oraz 22 trybami pracy. Jak przystało na produkt adresowany głównie do graczy, Genesis Thor 420 RGB ma pełny N- Key rollover czyli, innymi słowy, mechanizm, który zapobiega blokowaniu się przycisków w sytuacjach, gdy kilka lub kilkanaście z nich jest wciskanych jednocześnie. Genesis chwali się, że prezentowany model nie ma w tej materii żadnych ograniczeń, zaś wszystkie klawisze można wcisnąć na raz. Praktycznym dodatkiem są przyciski multimedialne oraz opcja blokowania klawisza Windows.

Genesis Thor 420 RGB jest nową propozycją firmy skierowaną do graczy szukających szybkiej klawiatury mechanicznej wyposażonej w płaskie przełączniki o deklarowanej przez producenta żywotności 50 milionów kliknięć.

Genesis Thor 420 - premiera flagowego modelu klawiatury

Ustawienia urządzenia można dostosować do indywidualnych potrzeb za pomocą zaawansowanego oprogramowania. Niskoprofilowa klawiatura mechaniczna Genesis Thor 420 RGB trafi do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych dni. Osoby zainteresowani zakupem powinny przygotować 349 złotych. Informacje o klawiaturze znajdziecie tutaj. Oczywiście do takiego zestawu przydałaby się także odpowiednia myszka. Jedną z propozycji Genesisa jest w tym przypadku Xenon 770. Hybrydowa konstrukcja omawianego sprzętu pozwala zmodyfikować go do tytułów z gatunku MMO lub FPS. Wyposażono go bowiem w wymienne panele boczne umożliwiające graczowi optymalne dopasowanie myszki do własnych preferencji. Użytkownik ma też do dyspozycji dwa panele z przyciskami pozwalającymi niejako „przebudować” mysz pod kątem gier pierwszoosobowych (typowy rozkład przycisków) czy MMO (więcej, bo aż 9 programowalnych przycisków na panelu bocznym).

Genesis Thor 420 - premiera flagowego modelu klawiatury

Produkt Genesis zapewnia, że elementy wymienne są łatwe w montażu i dobrze trzymają się na swoim miejscu dzięki zastosowaniu specjalnego systemu montażowego. Gryzoń posiada przełączniki Hurano o żywotności do 20 milionów kliknięć, a także nowy sensor optyczny w postaci PixArt PAW3327 o rozdzielczości maksymalnej do 10 200 DPI. Warto też wspomnieć o obecności specjalnych teflonowych ślizgaczy zlokalizowanych w dolnej części urządzenia. Genesis Xenon 770 kosztuje 169 złotych, co według producenta czyni go jedną z najtańszych propozycji z wymiennymi panelami bocznymi i tak zaawansowanym sensorem. Urządzenie jest aktualnie dostępne w większości sklepów komputerowych. Więcej informacji o myszce przeczytamy w osobnym artykule.

Dane techniczne Thor 420 RGB

  • typ klawiatury: niskoprofilowa, mechaniczna
  • żywotność przełączników: 50 mln kliknięć
  • siła nacisku niezbędna do aktywacji: 45 g
  • informacja zwrotna: wyczuwalne i słyszalne kliknięcie
  • liczba klawiszy: 104
  • liczba klawiszy multimedialnych: 12
  • wymiary: 418 x 113 x 24 mm
  • interfejs: przewód USB o długości 1,65 m
  • obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP/Vista/7/8/10, Linux, Android
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Thor 420 - premiera flagowego modelu klawiatury

 0