Geralt z Rivii powraca! Wiedźmin pojawi się w Monster Hunter World

Geralt z Rivii powraca! Wiedźmin pojawi się w Monster Hunter World

Geralt z Rivii, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce postaci, powraca. Nie pojawi się jednak w kolejnej wiedźmińskiej produkcji, a trafi do gry Monster Hunter World. Capcom potwierdził, że słynny łowca potworów zaliczy gościnny występ i zapoluje na potwory także w ich tytule. W praktyce Wiedźmin zadebiutuje w ramach darmowej aktualizacji i będzie jedną z w pełni grywalnych postaci, a także co równie istotne, otrzyma małą mini historię w wykreowanym przez Japończyków uniwersum. Kiedy dokładnie zagramy Geraltem w Monster Hunter World, tego dokładnie nie wiemy, twórcy zastrzegają jedynie, iż będzie to przyszły rok. Niestety, jeśli liczyliście na występ innych postaci z Wiedźmina, to musimy Was rozczarować, gdyż współpraca CD Projekt RED z Capcom obejmuje tylko Białego Wilka.

Geralt z Rivii pojawi się w grze Monster Hunter World w przyszłym roku.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy występ Geralta w niezwiązanej z marką Redów grze. Wcześniej pojawił on się w bijatyce Soul Calibur VI jako postać, którą mogliśmy nabić guza wielu silniejszym rywalom. Niestety pomimo gorących zapowiedzi, tytuł raczej nie trafił na listy bestselerów, zaś fani Białego Wilka poczuli drobny zawód tym epizodem, wciąż marząc o pełnoprawnej nowej odsłonie Wiedźmina. I w pewnym sensie ją otrzymali, chociaż bez słynnego zabójcy potworów, gdyż pod koniec października do sprzedaży trafiła spin-offowa odsłona Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści skupiająca się na losach Meve, królowej Lyrii i Rivii oraz II wojnie z Nilfgaardem. Niestety początkowa sprzedaż tego tytułu zawiodła CD Projekt, co otwarcie przyznali w ostatnim raporcie, aczkolwiek możliwe, że dystrybucja na Steam pomoże w poprawieniu statystyk.

Wybór Monster Hunter World wydaje się bardziej odpowiedni niż Soul Calibour VI, ponieważ najnowszy produkt Capcom skupia się właśnie na polowaniu na potwory, czym przecież Geralt się zajmuje. Kluczową rolę odgrywa tutaj nie tyle eksploracja dostępnego świata, co eksterminacja kolejnych fal różnego rodzaju bestii - warstwa fabularna nie ma tutaj większego znaczenia. Co ciekawe, debiut Wiedźmina może przypomnieć o marce i powiększyć grono jej posiadaczy o fanów Białego Wilka. Warto podkreślić, że Monster Hunter World otrzymuje regularne poprawki i utrzymuje się wśród czołówki najpopularniejszych gier dostępnych na Steam.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Geralt z Rivii powraca! Wiedźmin pojawi się w Monster Hunter World

 0