Wielu użytkowników z nostalgią wspomina dawne czasy, gdy nie było Facebooka, Messengera, WhatsApp i innych platform czy komunikatorów, a na naszym rynku królowało Gadu-Gadu. Okres ten jednak się minął, a ten niepozorny komunikator przepadł na śmietnisku przestarzałych programów i technologii, wyparty przez ogromne koncerny i oprogramowanie o zasięgu globalnym, a przynajmniej większość osób tak myśli, bo jak się okazuje komunikator wcale nie zginął i pomimo zdecydowanie mniejszej popularności, wciąż ma się całkiem dobrze. Program działa w naszej sieci nieprzerwanie od 2000 roku, a w marcu 2018 roku został przejęty przez firmę England.pl, która postanowiła teraz się pochwalić statystykami komunikatora.
Wbrew pozorom GG żyje i ma się dobrze. A Wy? Korzystacie z dawnego Gadu-Gadu? Pamiętacie swoje numery GG?
England.pl informuje, że dzięki pozbyciu się "martwych dusz", czyli użytkowników, którzy odeszli na rzecz innych rozwiązań, wiadomo, iż milion aktualnych użytkowników GG to użytkownicy aktywni i logujący się do aplikacji. Nie da się ukryć, że to całkiem sporo, a nawet zaskakująco dużo. Wśród użytkowników logujących się do programu przeważają mężczyźni (55,5 proc.), jeśli chodzi o wiek, to najmocniejsza jest tu grupa z przedziału 16 - 25 lat (51,62 proc), następnie grupa 26 - 35 lat (23,6 proc.) na końcu zaś, choć z niewiele gorszym wynikiem, znajdują się użytkownicy najstarsi z przedziału 36-45 lat (18,04 proc). Jak podaje GG użytkownicy tej platformy wymieniają miesięcznie średnio 426 mln wiadomości.
Centrum Prasowe GG informuje również, że funkcja losowania rozmówcy jest bardzo popularna wśród użytkowników, a średnia z ostatnich 2 miesięcy to 98 321 227 takich losowań, choć trzeba pamiętać, że z funkcji tej korzystało i prawdopodobnie korzysta wielu trolli internetowych. Do tego należy doliczyć niedawną głośną aferę z pedofilami grasującymi właśnie na GG, którzy namawiali nieletnich do m.in. przesyłania nagich zdjęć. Firma twierdzi jednak, że poprawiono bezpieczeństwo, wydłużono godziny pracy osób odpowiedzialnych za pracę programu oraz... zwiększono minimalny wiek uprawniający do korzystania z aplikacji do 16 lat. Firma stara się być obecna na popularnych platformach społecznościowych, prowadzi kampanie związane z bezpieczeństwem, a także aktywnie wspiera WOŚP - odcinając się tym samym od założyciela Gadu-Gadu, który krytykował zbiórki.
Pokaż / Dodaj komentarze do: GG (dawniej Gadu-Gadu) żyje i ma... milion użytkowników miesięcznie