Ghost of Tsushima może trafić na PC

Ghost of Tsushima może trafić na PC

Sony otwiera się na komputery wydając kolejne gry, wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla PlayStation. Mowa o tytułach mających już swoje lata, które zdołały swoje zarobić dla marki japońskiego producenta. Firma planuje publikację następnych pozycji i potwierdzono już, że będzie to Uncharted 4, chociaż fani gamingu marzą jeszcze o God of War z 2018 roku czy Ghost of Tsushima. Ten ostatni ma szansę trafić na blaszaki, a poszlaką jest usunięcie z oficjalnej grafiki napisu "tylko dla PlayStation". Spostrzegawczy gracze uważają, że gra studia Sucker Punch Productions zadebiutuje na PC. Nowa wersja pudełka trafiła do PS Store oraz na Amazona. Warto jednak zaznaczyć, że tego hasła brakuje również w przypadku Spider-Man: Miles Morales, a ten jak wiemy nie powędruje na PC.

Ghost of Tsushima może trafić na komputery.

Nie jest przesądzone, że Ghost of Tsushima trafi na komputery, ale patrząc na politykę Sony taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Gra zadebiutowała w ubiegłym roku i spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Dane z 2020 roku wskazują na początkową sprzedaż 5 milionów egzemplarzy. Ghost of Tsushima przenosi graczy do roku 1274, w którym na kontynencie azjatyckim rządzi imperium mongolskie. Chan Kubila decyduje się dokonać inwazji na Japonię, w wyniku którego ginie wielu samurajów. Główny bohater Jinowi Sakai, któremu cudem udało się przeżyć masakrę na wyspie postanawia wymierzyć sprawiedliwość walcząc z armią mongolską.

Co ciekawe Ghost of Tsushima doczeka się ekranizacji. Reżyserem projektu będzie znany z serii John Wick Chad Stahelski i co ważne w powstawanie filmu będą zaangażowani twórcy gry. Nad całością pracuje PlayStation Productions, podmiot zależny od Sony, którego celem jest opracowanie ekranizacji na podstawie gier z PlayStation. Mowa tutaj m.in. o The Last of Us. Co jest następne na liście? Po cichu liczymy, że God of War.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ghost of Tsushima może trafić na PC

 0