Ghost of Tsushima - nowy zwiastun i przybliżona data premiery

Ghost of Tsushima - nowy zwiastun i przybliżona data premiery

Sony w trakcie wtorkowego State of Play zaprezentowało jedynie króciutki zwiastun Ghost of Tsushima, obiecując jednocześnie, że więcej otrzymamy na gali The Game Awards 2019. Obietnicy dotrzymano i dziś nad ranem czasu polskiego dostaliśmy nowy zwiastun zapowiadający ten ostatni duży tytuł na wyłączność dla  PlayStation 4 i przy okazji w końcu poznaliśmy datę premiery, a raczej okres, w jaki celują twórcy z tym tytułem. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że podtrzyma on niezwykle wysoki poziom „ekskluzywów” wypuszczanych przez Sony na obecną generację.

Dziś nad ranem dostaliśmy nowy zwiastun zapowiadający ten ostatni duży tytuł na wyłączność dla  PlayStation 4 i przy okazji w końcu poznaliśmy datę premiery.

Przejdźmy zatem do konkretów. Opublikowany materiał trwa cztery i pół minuty i koncentruje się głównie na klimacie i warstwie fabularnej gry, ale przeplatany jest również fragmentami rozgrywki, gdzie podziwiać możemy przepiękne widoki feudalnej Japonii, jazdę konną, skradanie czy walkę. Przypominamy, że Ghost of Tsushima to przygodowa gra akcji z otwartym światem, której akcja rozgrywa się w 1274 roku w trakcie okupacji Japonii przez mongolskie imperium. Wcielamy się tu w protagonistę o imieniu Jin, który rozpoczyna przygodę jako samuraj, ale z uwagi na okoliczności musi zmienić się w tytułowego „Ducha”, by ochronić swój dom. W tym celu zmuszony będzie korzystać z mało honorowych taktyk, które nie mają nic wspólnego z bushido samurajów.  

Przypominamy, że za Ghost of Tsushima stoi studio Sucker Punch, czyli twórcy popularnej serii Infamous. Deweloper ten w przypadku PS4 dostarczył nam jedynie Infamous: Second Son z 2014 roku i od tamtej pory skoncentrowany jest właśnie na Ghost of Tsushima, co dobrze pokazuje, ile czasu na obecnej generacji zajmuje przygotowanie gry AAA, która bazujące na zupełnie świeżej marce i to przy wsparciu takiego giganta, jakim jest Sony. Efekty są jednak niezwykle imponujące, ponieważ Ghost of Tsushima ma szansę zostać najładniejszą grą generacji, a jeśli pójdzie za tym dopracowany i wciągający gameplay, to otrzymamy kolejny murowany hit ze stajni Sony. Gra ukazać ma się latem przyszłego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ghost of Tsushima - nowy zwiastun i przybliżona data premiery

 0