Ghost of Tsushima - rozgrywka z imponującej gry Sucker Punch

Ghost of Tsushima - rozgrywka z imponującej gry Sucker Punch

Sony i ekipa Sucker Punch w ostatnim czasie promowali Ghost of Tsushima głównie zwiastunami prezentującymi warstwę fabularną tej gry i tak naprawdę ostatnie demo koncentrujące się na rozgrywce w tej produkcji pokazane zostało dwa lata temu podczas targów E3. Do premiery gry pozostały już jednak tylko dwa miesiące, więc twórcy postanowili w końcu zaprezentować szerszy materiał z rozgrywki z Ghost of Tsushima. Na wczorajszym PlayStation State of Play otrzymaliśmy blisko 20-minutowe wideo, które omawiało różne aspekty związane z gameplayem tej gry. Zanim przejdziemy dalej, warto jednak podkreślić, że jest to kolejna ekskluzywna produkcja zmierzająca na PlayStation 4, a Sucker Punch to zespół odpowiedzialny m.in. za serię inFamous. Ich najnowsza gra, czyli właśnie Ghost of Tsushima, zapowiada się niezwykle obiecująco i może być kolejnym dużym hitem dla konsoli Sony.

Na PlayStation State of Play otrzymaliśmy blisko 20-minutowe wideo z Ghost of Tsushima, które omawiało różne aspekty związane z gameplayem tej gry

Od początku wiadomo było, że Ghost of Tsushima to produkcja z dużym otwartym światem i nowy materiał pokazuje m.in. jak wyglądać będzie w nim eksploracja. Trzeba przyznać, że gra wygląda na naprawdę obszerną, a nie zabraknie tu także takich klasycznych elementów, jak punkty nawigacyjne czy szybka podróż, aczkolwiek gra ma także nakierowywać nas w bardziej subtelny sposób, a to za sprawą podmuchów wiatru czy nawet zwierząt, które prowadzić będą nas do interesujących miejsc. Jeśli zaś chodzi o walkę, to ta jest naprawdę brutalna i krwawa, a gracze mogę zdecydować się na dwa odmienne podejścia do tego elementu. W pierwszym stawiamy na bezpośrednią konfrontację, w typowo samurajskim stylu, w drugim możemy zmienić się w tytułowego ducha i zabawić się w ninja, po chichu eliminując wrogów, korzystając w tym z celu z pokaźnego arsenału gadżetów. Najlepiej jak sami sprawdzicie, jak wygląda walka na powyższym wideo.   

Nie zabraknie tu również możliwości personalizacji naszej postaci, poprzez różne elementy pancerza, ale nawet barwienie materiałów naszych ubrań. Ghost of Tsushima wygląda bardzo imponująco, choć nie da się nie zauważyć, że gra zaliczyła lekki downgrade w stosunku do materiału sprzed dwóch lat. Nie zmienia to jednak faktu, że świat Tsushimy wciąż prezentuje się przepięknie i niezwykle stylowo. Twórcy zaprezentowali także możliwości trybu fotograficznego, japońskiego dubbingu czy nawet specjalnego czarno-białego filtru, który sprawi, że rozgrywka prezentować będzie się jak klasyczne samurajskie filmy Akiry Kurosawy. Przypominamy, że Ghost of Tsushima zadebiutuje na rynku 17 lipca i zapowiada się jako obowiązkowy tytuł dla właścicieli PS4.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ghost of Tsushima - rozgrywka z imponującej gry Sucker Punch

 0