Gigabyte Aorus K9 - optyczny następca tradycyjnych mechanicznych klawiatur

Gigabyte Aorus K9 - optyczny następca tradycyjnych mechanicznych klawiatur

Gigabyte chce żebyście zapomnieli o zwykłych mechanicznych przełącznikach, proponując w to miejsce rozwiązanie oparte o przełączniki optyczne. Nowy typ klawiatury jest według producenta szybszy i trwalszy od popularnych obecnie "mechaników".

Klawiatura gamingowa Gigabyte Aorus K9 oparta jest o przełączniki Flaretech, których zasada działania nie polega na wykorzystaniu wewnętrznych elementów do zamykania obwodu elektrycznego po wciśnięciu klawisza, tylko na czujniku optycznym reagującym na zmianę położenia klawisza. Zgodnie z deklaracjami producenta przełączniki te zapewniają większą wytrzymałość niż tradycyjne przełączniki mechaniczne oraz co jest niezwykle istotne w kategorii sprzętu dla graczy, są one również szybsze niż typowe Cherry MX i wszystkie klony. Czas odbicia wynosi tylko 0,03 ms, co jest niesamowitym wynikiem patrząc na rezultaty klawiatur mechanicznych, których standardowy czas odbicia wynosi 20 ms - według tych informacji przełączniki optyczne są 600 razy szybsze. Żywotność optycznych przełączników wynosi 100 milionów kliknięć, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym niż w przypadku "mechaników".

Aorus K9 wykorzystuje zdobycze technologiczne, które po raz pierwszy zaprezentowano w innowacyjnej klawiaturze Wooting One

Gigabyte Aorus K9 to jednak nie tylko przełączniki, gdyż klawiaturę wyposażono w masę dodatkowych opcji. Przykładowo PCB urządzenia pokryto warstwą hydrofobową, co oznacza że klawiatura jest odporna na zalania i nie odmówi współpracy po zwykłym zalaniu napojem. Aorus K9 dodatkowo nie stanowi idealnego siedliska dla kurzu, gdyż nie korzysta z tak wielu ruchomych części, w zakamarkach których gromadzić się mogą zabrudzenia. Co więcej urządzenie umożliwia łatwą wymianę pojedynczych przełączników, które można pojedynczo wyjmować z klawiatury. Przełączniki Flaretech wykorzystują standardowe mocowanie Cherry MX, co oznacza, że będzie można modyfikować klawiaturę na rozmaite sposoby, wybierając z obszernej oferty nakładek. Jak w całej serii oznaczonej logiem Aorus i tutaj nie zabrakło podświetlenia RGB. Użytkownicy mogą przypisać indywidualny kolor dla każdego klawisza, bądź wgrać ustawienia poprzez oprogramowanie RGB Fusion. Jako bonus Gigabyte do klawiatury dołącza zapasowe klawisze ESC, WASD oraz strzałki wykonane z trwalszego materiału PBT. Cena póki co pozostaje nieznana.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Aorus K9 - optyczny następca tradycyjnych mechanicznych klawiatur

 0