Gigabyte AORUS P1200W - potężny zasilacz z funkcjonalnym wyświetlaczem LCD

Gigabyte AORUS P1200W - potężny zasilacz z funkcjonalnym wyświetlaczem LCD

Dla wielu, jeśli nie dla większości użytkowników, zasilacza to poprostu czarna (choć ostatnio coraz częściej również kolorowa) cegła, która ma jedno zadanie i o ile się z niego wywiązuje, jest przeważnie zapomniana. Nie oszukujmy się, mało kto, widząc świetnie wyglądający zestaw PC zachwyca się zasilaczem. Gigabyte chce jednak to zmienić.

Producenci zasilaczu już od kilku lat starają się nieco uatrakcyjnić wygląd zasilaczy, ale najczęściej są one czarne, lub białe - wpasowując się w podstawową kolorystykę zestawu PC. Gigabyte poszedł jednak dalej i wprowadził zasilacz AORUS P1200W 80+ Platinum wyposażony w wyświetlacz LCD, który może pokazywać bieżące zużycie energii lub własne zdjęcia i filmy, co pozwala na jeszcze większą personalizację komputera. Oprócz wyświetlacza LCD ten zasilacz ma w pełni modularną konstrukcję i płaskie czarne kable, co pozwala zmniejszyć bałagan wewnątrz obudowy i poprawić przepływ powietrza.

AORUS P1200W 80+ Platinum to potężny zasilacz w kompaktowych rozmiarach. Konstrukcja wyróżnia się przede wszystkim wbudowanym wyświetlaczem LCD, co jest dość nietypowym elementem w tej kategorii sprzętu.

Konstrukcja ta to wciąż minimalistyczna czarna kolorystyka, jednak podkreśla ona umieszczony z jednej strony wyświetlacz LCD, który pozwala na znacznie większą personalizację komputera. Można na nim wyświetlić pobór mocy, prąd, temperaturę i różne inne wartości zasilania, co czyni go ciekawym wyborem dla personifikowanych zestawów z zacięciem do podkręcania. Wyświetlacz również wyświetlać niestandardowy tekst, obrazy, GIF-y i filmy, które będzie widać przez szklany bok obudowy.

Ta w pełni modularna konstrukcja może pochwalić się kompaktowymi rozmiarami 160 mm x 150 mm x 86 mm, co pozwala na montaż w obudowach mATX i niektórych obudowach Mini-ITX PC. AORUS P1200W 80+ Platinum oferuje pojedynczą szynę +12V, pełen pakiet zabezpieczeń OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP oraz 10 lat gwarancji. Certyfikat 80 PLUS Platinum gwarantuje, że nawet przy maksymalnych obciążeniach zasilacz będzie nadal zapewniał sprawność 89%, a podczas mniejszych obciążeń może zapewnić sprawność do 92%.

Zasilacz wykorzystuje inteligentny wentylator z podwójnym łożyskiem kulkowym 140 mm, który zatrzymuje się, gdy obciążenie jest mniejsze niż 20% Inną ciekawą cechą zasilacza jest funkcja usuwania pyłu z wentylatora. Wentylator obraca się z dużą prędkością w odwrotnym kierunku, aby strząsnąć część kurzu, który mógł nagromadzić się na łopatkach i wewnątrz zasilacza. Cena niestety nie została ujawniona, ale z pewnością nie będzie niska.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte AORUS P1200W - potężny zasilacz z funkcjonalnym wyświetlaczem LCD

 0