Gigabyte AORUS X9 – laptop o wydajności komputera stacjonarnego

Gigabyte AORUS X9 – laptop o wydajności komputera stacjonarnego

Nowość od Gigabyte pokazuje nam, że komputer przenośny wcale nie musi być gorszy od stacjonarnego, co więcej, może on nawet zawstydzić nie jedną gamingową konfiguracje.

Na początek wyjątkowo wydajny procesor Intel Core i7-7820HK z odblokowanym mnożnikiem, fabrycznie pracujący z taktowaniem 2.9 GHz, osiągający nawet do 3.9 GHz w trybie turbo. Posiada on 4 rdzenie, 8 wątków oraz 8 MB pamięci podręcznej. Do tego dochodzi nam nie jedna, a dwie karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1070 pracujące w SLI. Znajdują się w nim również 4 gniazda DDR4 mogące obsłużyć nawet do 64 GB RAM. Myślę, że jest to wystarczająca ilość nawet dla najbardziej wymagających graczy. Przestrzeń dyskowa także nie pozostawia wiele do życzenia. Nośnikiem systemowym jest tutaj macierz złożona z dwóch dysków SSD o pojemności 512 GB podpiętych pod łącze M.2 PCIe oraz 2,5 calowy dysk twardy o pojemności 2 TB. Tak potężna konfiguracja wymaga równie potężnego chłodzenia, co może być sporym problemem dla producentów laptopów. Chłodzenie musi być małe, ciche, lekkie i jednocześnie wydajne. Dlatego AORUS X9 posiada większe niż zazwyczaj spotykamy otwory wentylacyjne, składające się z czterech sporych wentylatorów i ośmiu rurek cieplnych. Dzięki czemu tworzy pierwszy na świecie 17,3 calowy laptop z poczwórnym układem chłodzącym.

Połączenie dwóch kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 1070 może zapewnić nam większą wydajność nawet od GeForce GTX 1080 TI. Wraz z procesorem Intel Core i7-7820HK tworzą zestaw, który może konkurować z niejednym PC dla graczy.

AORUS X9 posiada mechaniczną klawiaturę RGB, posiadającą switche Cherry, a także oprogramowanie, dzięki czemu wyprofilowanie jej nie będzie stanowiło dla nikogo problemu. Możemy za pomocą tego oprogramowania konfigurować światła ledowe, które znajdują się pomiędzy wentylatorami, a także na krawędziach i tylnych otworach wentylacyjnych. Ponadto AORUS X9 oferuje wszystkie najnowsze opcje łączności: USB 3.0 Typu A, USB 3.1 Typu C, HDMI, Mini DisplayPort, wyjście słuchawkowe, wejście na mikrofon, czytnik kart SD, a nawet Thunderbolt 3, osiągający transfer do 40 Gbps. Jeśli chodzi o ekran, mamy do wyboru 2 opcje. Może on posiadać antyrefleksyjną matrycę WVA o rozdzielczości 2560x1440, oferującą 120 Hz częstotliwość odświeżania, a także 5 ms czas reakcji, albo antyrefleksyjną matryce IPS o rozdzielczości 3840x2160, która jest w stanie oddać 100% przestrzeni barw Adobe RGB. Gigabyte AORUS X9 jest 17,3 calowym laptopem o wymiarach 428 mm szerokości, 314 mm długości oraz wysokości nawet do 30,5 mm. Jego waga będzie wynosić od 3.59 kg. (przy konfiguracji 2x8 GB pamięci operacyjnej RAM i jednym dysku SSD o pojemności 256 GB). Nie ogłoszono jeszcze, jaka będzie jego cena.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte AORUS X9 – laptop o wydajności komputera stacjonarnego

 0