Gigabyte B760 AORUS Elite - płyta główna z obsługą DDR4 przyłapana na zdjęciach

Gigabyte B760 AORUS Elite - płyta główna z obsługą DDR4 przyłapana na zdjęciach

Do sieci wyciekła jedna z pierwszych płyt głównych wyposażonych w chipset Intel B760 ze średniej półki. To tylko potwierdza, że premiera tego typu modeli jest już tuż za rogiem. 

Płyta główna Gigabyte B760 ma mieć ograniczone możliwości podkręcania procesora i mniejszą liczbę linii PCIe w stosunku do płyt z wyższej serii. Jednak dla wielu użytkowników ten chipset ze średniej półki i tak może oferować więcej niż potrzebują, a biorąc pod uwagę niższą cenę od modelu Z790, zapewne wiele osób czeka na premierę płyt B760. 

Płyta główna Gigabyte B760 ma mieć ograniczone możliwości podkręcania procesora i mniejszą liczbę linii PCIe w stosunku do płyt z wyższej serii.

Gigabyte B760 AORUS Elite

Płyta główna B760 firmy Gigabyte, która wyciekła do sieci, jest częścią rodziny AORUS. Nie jest to jednak topowy model, gdyż nie obsługuje nawet najnowszej technologii pamięci DDR5. Jednak w tym przypadku brak obsługi DDR5 może być dla wielu osób zaletą, gdyż pozwala im zaoszczędzić na pamięci RAM przy przesiadce na nową platformę. 

Źródła, które udostępniły te zdjęcia, spodziewają się, że B760 z DDR4 stanie się prawdziwym problemem dla konkurenta Intela, AMD. Nie da się bowiem ukryć, że Czerwoni borykają się z kiepską sprzedażą Ryzenów 7000, głównie z powodu często absurdalnych cen płyt głównych X670 i B650. Same procesory Zen 4 zostały już nawet przecenione o prawie 20%, przez co ich ceny wypadają znacznie korzystniej niż w momencie premiery. Ale gracze przy przesiadce na serię Ryzen 7000 muszą również uwzględniać zakup płyty głównej i pamięci DDR5, a podzespoły nie są tanie (choć sytuacja na rynku pamięci wygląda już znacznie lepiej).

Gigabyte B760 AORUS Elite

Płyty główne B760 z obsługą DDR4 będą więc kuszącą ofertą w i tak już obszernym portfolio płyt głównych Intel LGA1700. Co więcej, procesory Raptor Lake są obsługiwane przez płyty główne z serii 600, co oznacza, że ​​często lepszym pomysłem może być poszukiwanie używanego modelu Z690, ale ostatecznie wszystko będzie zależeć od ceny.

Płyty główne Intel B760 mają zostać wprowadzone na rynek wraz z serią Intel Core bez K w nazwie 13. generacji w styczniu przyszłego roku. Oczekuje się, że oba produkty będą towarzyszyć premierze platformy mobilnej Intel Core 13. generacji na targach CES 2023.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte B760 AORUS Elite - płyta główna z obsługą DDR4 przyłapana na zdjęciach

 0