Gigabyte GeForce RTX 2080 GAMING OC 8G - zapowiedź testu i pierwsze wyniki

Gigabyte GeForce RTX 2080 GAMING OC 8G - zapowiedź testu i pierwsze wyniki

Karty GeForce RTX 2080 i GeForce RTX 2080 Ti, czyli high-endowe grafiki od NVIDII, bazujące na architekturze Turing, to obecnie jeden z najgorętszych tematów. Te już jutro oficjalnie debiutują na rynku (na sklepową premierę topowego modelu GeForce RTX 2080 Ti tak naprawdę trzeba jednak poczekać do 27 września), a od dziś w sieci zaczynają się pojawiać pierwsze testy. Niestety, jeśli liczyliście na naszą premierową recenzję tych kart, to nie mamy najlepszych wieści, ponieważ NVIDIA zbyt późno dostarczyła nam nowe GeForce’y, byśmy mogli dokonać ich rzetelnego przetestowania. Zarówno RTX 2080, jak i RTX 2080 Ti znajdują się już w naszej redakcji i sprawdzane są pod każdym możliwym kątem przez naszego najlepszego specjalistę w tym zakresie, Tomka Cugowskiego, więc „co się odwlecze, to nie uciecze” i najszybciej, jak to będzie możliwe, opublikujemy nasze testy najnowszych karty graficznych GeForce RTX.

Jak powszechnie wiadomo, pierwszy nie oznacza wcale najlepszy i dołożymy wszelkich starań, by tak było i tym razem. Dziś mamy dla Was krótką zajawkę tego, czego możecie spodziewać się po modelu GeForce RTX 2080, który pójdzie na pierwszy ogień. Co warto podkreślić, w odróżnieniu od konkurentów koncentrujących się na testach wersji NVIDII (Founders Edition), my mamy okazję sprawdzić w akcji autorską wersję od Gigabyte - GeForce RTX 2080 GAMING OC 8G, która pochwalić może się chociażby podkręconymi zegarami czy systemem chłodzenia z 3 wentylatorami. Tutaj macie jedynie przedsmak jej możliwości w rozdzielczości 4K w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, a trzeba też wspomnieć, że tajwański producent jest pewny jakości swoich nowych kart graficznych, ponieważ daje na nie aż 4 lata gwarancji. Tymczasem nie pozostało nam nic innego, jak tylko zaprosić Was na pełny test, który pojawi się już wkrótce.

Jeżeli chodzi o krótki komentarz „na gorąco”, do powyższych wyników, to trzeba uczciwie przyznać, że szumnie zapowiadane 60 FPS w 4K wydaje się mocno problematyczne, oczywiście w kontekście słabszej 2080-tki, bez dopisku „Ti”. A przynajmniej tak będzie, jeśli nie zdecydujecie się na przesunięcie suwaków odpowiadających za jakość grafiki w stronę, która spowoduje obniżenie wymagań oraz, jakby nie było, degradację od strony wizualnej. Jako ciekawostkę warto dodać fakt, że referencyjny wynik z poradnika dla testerów (ang. reviewer's guide), odnośnie Wiedźmina 3 w 4K, mówi o wartości wynoszącej 61,5 FPS, przy ustawieniach „Ultra” i w bliżej nieokreślonej lokacji. Oczywiście nasze miejsca testowe do lekkich nie należą, ale nie ma co się oszukiwać - w przypadku najsłynniejszej polskiej produkcji takich obszarów jest całkiem sporo. Ale nie martwcie się, jest pewien sposób, aby wykrzesać dodatkowe pokłady mocy z GeForce'a GTX 2080 - pierwsze efekty naszych eksperymentów możecie zobaczyć na tym filmie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte GeForce RTX 2080 GAMING OC 8G - zapowiedź testu i pierwsze wyniki

 0