Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE przyłapany na zdjęciu

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE przyłapany na zdjęciu

Nvidia oficjalnie zaprezentowała na ten moment tylko trzy karty graficzne z architekturą Ampere. Mowa oczywiście o modelach: GeForce RTX 3070, RTX 3080 oraz RTX 3090. Wszystkie one bardzo dobrze wypadają w recenzjach i przynoszą spory skok wydajnościowy względem poprzedniej generacji. Rzecz w tym, że na ten moment bardzo trudno je kupić z powodu ogromnego zainteresowania, które jest dużo większe niż możliwości fabryk. Poza tym wiemy, że nie są to jedyne konstrukcje, jakie przyszykowała Nvidia. Prawdopodobnie już wkrótce zapowiedziana zostanie karta GeForce RTX 3060 Ti, o której plotki krążą już od jakiegoś czasu. To tym bardziej pewnie, że właśnie wyciekło zdjęcie, na którym możemy zobaczyć model Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC 8G u jednego ze sprzedawców. Co na ten moment wiemy o tej konstrukcji?

Jeden ze sprzedawców opublikował zdjęcie z kartą graficzną Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE.

Gigabyte RTX 3060 Ti EAGLE OC 8G

Zdjęcie modelu Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE OC 8G pojawiło się na fanpage’u pewnego bośniackiego sprzedawcy. Ze wpisu dowiadujemy się, że karty wkrótce powinny trafić do sprzedaży, ale sklep nie określa, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić. Dotychczasowe plotki wskazywały na 2 grudnia, jako najbardziej prawdopodobny termin udostępnienia nowej konstrukcji. Z tych samych, niepotwierdzonych plotek, wiemy, że model te ma być wyposażony w 4864 jednostki CUDA, 152 rdzenie Tensor, 38 jednostek RT oraz 8 GB pamięci GDDR6 14 Gb/s na 256-bitowej szynie, co przełożyłoby się na 448 GB/s przepustowości. Bazowe taktowanie rdzenia to prawdopodobnie 1410 MHz, ale w trybie Boost rośnie do 1665 MHz. TGP to z kolei 180 W, przy czym energia pobierana jest z pojedynczego złącza 8-pinowego. Cena oczywiście nie została potwierdzona, ale powinna oscylować w granicach 399 euro. Pamiętajcie jednak, że to niepotwierdzone informacje.

To już drugi sklep, w którym pojawiła się karta graficzna GeForce RTX 3060 Ti. Nadal nie jest to informacja oficjalna, więc należy ją traktować z pewnym dystansem, ale wyraźnie coś jest na rzeczy. Ciekawe tylko, dlaczego Nvidia miałaby wypuszczać model RTX 3060 Ti, a nie zwykłego GeForce’a RTX 3060. Poza tym Zieloni prawdopodobnie szykują również kartę RTX 3080 Ti, której sensowność jest jeszcze bardziej wątpliwa, biorąc pod uwagę różnice między RTX 3080 i RTX 3090, a to między nimi będzie się plasować model z oznaczeniem Titanium. Czas pokaże, co naprawdę szykuje Nvidia. Firma już kilkukrotnie potrafiła zaskakiwać swoimi decyzjami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti EAGLE przyłapany na zdjęciu

 0