Gigabyte GTX 1080 Xtreme - pierwsze zdjęcia

Gigabyte GTX 1080 Xtreme - pierwsze zdjęcia

Premiera pierwszej karty z rodziny Pascal już jutro, a dziś dostajemy coraz więcej informacji na temat wersji niereferencyjnych tysiąc-osiemdziesiątki. Niektóre z nich zostały nawet uchwycone "na żywo" w obiektywie aparatu. Jedną z nich jest wersja Xtreme od Gigabyte.

Od razu widać sporo zmian w budowie układu.

Już na początku maja firma zapowiadała "coś ekstremalnego", mającego nadejść w czerwcu tego roku, jednak dopiero teraz mamy możliwość przyjrzenia się bliżej nowej wersji chłodzenia, które znajdzie swoje miejsce na kartach GTX 1080. Od razu widać sporo zmian w budowie układu. Tradycyjnie dla Tajwańczyków mamy do czynienia z odpromiennikiem ciepła, którego finy owiewają trzy wentylatory, jednak ten środkowy został upchięty bardziej wgłąb, co pozwoliło zaoszczędzić trochę miejsca jeśli chodzi o długość karty. W centrum znajdziemy również logo "X" złożone z pasków LED. Warto dodać, że omawiany model posiada autorski laminat, który musiał zostać zastosowane, by pomieścić rozbudowaną sekcję zasilania. Miejmy tylko nadzieję, że nie odbije się to zbytnio na cenie końcowej produktu. 

Gigabyte GTX 1080 Xtreme zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach Computex 2016, które rozpoczynają się już w ten wtorek. Wtedy też powinniśmy poznać pełną specyfikację techniczną oraz cenę ekstremalnej karty. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte GTX 1080 Xtreme - pierwsze zdjęcia

 0