Gigabyte i EKWB wspólnie wypuszczają limitowaną serię płyt głównych

Gigabyte i EKWB wspólnie wypuszczają limitowaną serię płyt głównych

Wiodącego producenta płyt głównych, firmy Gigabyte, nikomu przedstawiać nie trzeba. EKWB to z kolei słoweńskie przedsiębiorstwo trudniące się wytwarzaniem bloków wodnych. Obydwie te firmy postanowiły połączyć swoje siły, projektując dwie limitowane płyty główne. Gigabyte ze swojej strony dostarcza znane już modele X99-Ultra Gaming i Z170X-Gaming 7, a EKWB dokłada spersonalizowane bloki wodne typu mono.

Monoblok to taki rodzaj bloku wodnego na płytę główną, który odbiera ciepło zarówno z procesora, jak i tranzystorów tworzących sekcję zasilania. Z uwagi na różnice w budowie poszczególnych płyt głównych, niemal zawsze niezbędne jest zaprojektowanie unikalnej konstrukcji. Producent z Lublany od pewnego czasu posiada w ofercie modele kompatybilne z płytami Gigabyte'a. Teraz jednak monobloki zostały spersonalizowane poprzez grawer z logo G1 Gaming i co ważne, fabrycznie zamontowane.

Wymiana układu chłodzenia jest jedyną przeprowadzoną modyfikacją. Pod żadnym innym względem nowości nie różnią się od pierwowzorów. Tak czy inaczej, nie przeszkadza to producentom chwalić się wielokolorowym podświetleniem LED i technologią Dual Hybrid Fan Header, która pozwala zsynchronizować ze sobą parę gniazd 4-pin, pozwalając na równoczesne podłączenie dwóch pomp do chłodzenia cieczą. Naturalnie obciążalność jest wystarczająca.

Płyty trafią do sprzedawców w ciągu kilku najbliższych dni. Cena niestety nie została podana, a dodatkowo warto wiedzieć, że nakład jest limitowany. Być może wszystko skończy się na zaledwie jednej dostawie, toteż zainteresowani powinni się pośpieszyć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte i EKWB wspólnie wypuszczają limitowaną serię płyt głównych

 0