Gigabyte idzie śladami MSI i ASUSa i rozszerza gwarancję na OLEDy

Gigabyte idzie śladami MSI i ASUSa i rozszerza gwarancję na OLEDy

Gigabyte postanowiło pójść śladami MSI i ASUSa i przedłużyć gwarancję na całą swoją ofertę monitorów QD-OLED. Tym samym cała wielka trójka z Tajwanu oferuje już 3 lata gwarancji na OLEDy (choć przeważnie na wybrane modele). 

Branża monitorów zdecydowała się przedłużyć gwarancję na swoje gamingowe monitory OLED. Firmy ASUS i MSI rozpoczęły ten nowy trend, oferując trzy lata zabezpieczenia na wypadek wypalania obrazu. Dołączając do tego trendu, Gigabyte również ogłosił przedłużenie gwarancji, aby zapewnić swoim klientom „spokój ducha”. Oto jak Gigabyte opisuje ten ruch:

„Dążąc do zapewnienia niezrównanej satysfakcji klientów i niezawodności produktów, GIGABYTE, wiodąca na świecie marka komputerów z radością ogłasza zaktualizowaną 3-letnią gwarancję na całą linię monitorów do gier QD OLED, w tym CO49DQ, FO32U2P, FO32U2, FO27Q3, MO34WQC i MO34WQC2. Ta rozszerzona gwarancja podkreśla zaufanie GIGABYTE do trwałości i wydajności swoich najnowocześniejszych monitorów do gier.

Rozszerzona 3-letnia gwarancja ma na celu zapewnienie użytkownikom spokoju ducha i ochronę przed potencjalnymi problemami związanymi z wypalaniem obrazu na panelu, zapewniając bezbłędne wrażenia z gier i rozrywki przez dłuższy czas. GIGABYTE specjalizuje się w oferowaniu swoim klientom nie tylko najnowocześniejszej technologii, ale także solidnego wsparcia i usług”.

Gigabyte postanowiło pójść śladami MSI i ASUSa i przedłużyć gwarancję na całą swoją ofertę monitorów QD-OLED.

W miarę jak w ostatnim czasie rynki OLED zaczęły się rozwijać i zyskiwać na popularności, firmy zdają sobie sprawę również z wad związanych z tą technologią, dlatego zdecydowały się na działania proklienckie. Piksele OLED składają się z materiałów organicznych, które emitują światło pod wpływem prądu elektrycznego. Nierównomierne wykorzystanie pikseli prowadzi do degradacji tych materiałów organicznych, co skutkuje brakiem równowagi luminancji, a ostatecznie, z powodu zaniedbań konsumentów, w niektórych scenariuszach powodując przypadki wypalenia obrazu  na stałe, szczególnie jeśli wyświetlamy długi czas statyczne elementy na ekranie (np. elementy interfejsu).

Cieszy zatem fakt, jak firmy takie jak Gigabyte, ASUS i MSI przedłużają swoje gwarancje na monitory, ponieważ z jednej strony pokazuje to, że ufają wprowadzonym przez siebie środkom zaradczym, a z drugiej daje nam wspomniany przez Gigabyte spokoju ducha na dłuższy czas. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte idzie śladami MSI i ASUSa i rozszerza gwarancję na OLEDy

 0