Gigabyte poprawia gorącą sekcję zasilania w Aorus Z370 Ultra Gaming

Gigabyte poprawia gorącą sekcję zasilania w Aorus Z370 Ultra Gaming

Gigabyte ogłosiło wypuszczenie na rynek odświeżonej wersji płyty głównej Z370 Ultra Gaming. Do nazwy produktu dodano numerek 2.0, a zmiany dotyczą głównie VRM.

Gigabyte zwykle wypuszcza uaktualnienia i nowe rewizje produktów niemalże w ukryciu, tym razem jednak jest całkowicie jawne, jako że na pudełku widać wyraźnie oznaczenie "Ultra Gaming 2.0 Rev 1.0", zamiast po prostu "Ultra Gaming Rev. 2.0". Płyta wciąż posiada wszystkie funkcje jakie były dostępne w pierwszej odsłonie Aorus Z370 Ultra Gaming, w co wliczają się porty USB 3.1 Gen2, układ dźwiękowy Realtek ALC1220 120dB SNR HD, podświetlenie LED oraz dwa sloty M.2. Główną zmianą w porównaniu do poprzedniczki jest poprawione zasilanie i nie chodzi tu tylko o ulepszenie chłodzenia, ale Gigabyte podkreśla, że chodzi tu również o jakość VRM. W oryginalnym projekcie zastosowano 7 fazową sekcję zasilania, na który narzekało mnóstwo osób, jako główną z wad wymieniając bardzo wysokie temperatury podczas pracy - zwłaszcza po podkręceniu procesora. Układ ten wzmocniono dodając 4 kolejne fazy zasilania, co łącznie daje ich 11 oraz polepszając układ odprowadzający nadmiar ciepła.

Gigabyte postanowiło poprawić swój produkt i wydało kolejną wersję płyty Z370 Ultra Gaming, której w oryginale wytykano kiepską sekcję zasilania

To wszystko powinno sprawić, że Z370 Ultra Gaming 2.0  będzie się dużo lepiej sprawować podczas podkręcania, dając stabilniejsze rezultaty oraz przygotowuje płytę na nadchodzącą serię procesorów Intel 9000 "Ice Lake" z 8. rdzeniami i 16. wątkami. Płyta otrzymała również dodatkowe chłodzenie slotu M.2-22110 położonego bliżej podstawki CPU. Jest to sensowny dodatek, który powinien zapobiegać spadkom wydajności dysków SSD PCIe 3.0 X4. Póki co nikt nie wspomniał jeszcze o cenie, jednakże można spodziewać się pułapu cenowego oryginalnej Ultra Gaming 1.0. W ostatnich miesiącach odnotować można było sporo obniżek rewizji 1.0, jeśli więc nowość wskoczy na rynek w podobnej cenie, to może być ciekawą opcją nie tylko dla overlockerów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte poprawia gorącą sekcję zasilania w Aorus Z370 Ultra Gaming

 0