Gigabyte prezentuje nowy minikomputer

Gigabyte prezentuje nowy minikomputer

Rodzina minikomputerów Gigabyte Brix została powiększona o kolejny model – tym razem ze zintegrowanym modułem 3G dla kart Micro SIM.

Rynek minikomputerów od dłuższego czasu prężnie się rozrasta. Posiadanie więcej niż jednego komputera w domu już od wielu lat staje się normą, niewykluczone, że podobnie będzie z posiadaniem takiego właśnie urządzenia. Gigabyte Brix GB-EAPD-4200 wyposażony jest w mobilny procesor najnowszej generacji Intela – Pentium N4200 (Apollo Lake). Zdaniem producenta osiąga on wyniki lepsze nawet o 30% od poprzednika, więc do mało wymagających zadań, takich jak przeglądanie internetu czy klasyczne gry 3D powinien w zupełności wystarczyć. Spore znaczenie w tym ma również zintegrowane GPU – tutaj producent chwali się wydajnością zwiększoną nawet o 35%.

Niewielkie wymiary, ciche, pasywne chłodzenie i zgodność ze standardami VESA – dla mało wymagających użytkowników produkt idealny 

Gigabyte Brix GB-EAPD-4200 został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej wpisywać się w ideę Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Dlatego właśnie urządzenie to zostało wyposażone w kilka modułów oferujących nam możliwość połączenia naszego minikomputera z innymi urządzeniami i pojawią się tu moduł Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, cztery porty USB 3.0, dwa porty LAN, port COM (RJ45), a także dwa wyjścia HDMI oraz złącze combo jack, za pomocą którego podłączymy do komputera słuchawki, bądź mikrofon. Jak na tak małe urządzenie to całkiem sporo. No właśnie, małe. Najnowszy produkt Gigabyte ma zaledwie 165 mm szerokości, 105 mm długości i 27 mm wysokości, przy wadze 738 g. Dzięki kompatybilności ze standardami VESA bez problemu będziemy mogli zamontować go z tyłu monitora i cieszyć się zaoszczędzonym miejscem.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte prezentuje nowy minikomputer

 0