Gigabyte prezentuje pierwszą płytę z chipsetem AMD X470

Gigabyte prezentuje pierwszą płytę z chipsetem AMD X470

Podczas rozpoczynających się jutro targów CES, Gigabyte zaprezentuje pierwszą płytę główną opartą na chipsecie X470. Płyta będzie wspierać procesory AMD Ryzen drugiej generacji. 

Producent postanowił trochę zmienić sekcję zasilania oraz system chłodzenia względem konstrukcji opartych na chipsecie X370. Płyta Gigabyte X470 Gaming 7 WiFi została wyposażona w 12-fazową sekcję Vcore VRM - konstrukcję składającą się z dwóch 5-fazowych sekcji, korzystającą ze sterowników firmy International Rectifier (3599) i tranzystorów wykonanych w technologii MOSFET. Pozostałe dwie fazy są przydzielone do pamięci. Na chłodzenie natomiast składa się miedziana rurka, która bezpośrednio dotyka powierzchni MOSFETów. Aby zwiększyć przewodnictwo ciepła, pomiędzy chłodzeniem, a sekcją zasilania umieszczono cienki termopad. W odprowadzeniu większej ilości ciepła mają pomóc aluminiowe żebra. Dodano także dodatkowe funkcje służące do zmiany taktowania. Na urządzeniu znajdują się też dwa przełączniki BIOSu.

W nowej płycie Gigabyte lekko zmodyfikował sekcję zasilania oraz chłodzenie

Gigabyte X470

Co do specyfikacji, z udostępnionych materiałów wynika, że na konstrukcji umieszczono cztery sloty na kości pamięci DIMM. Płyta posiada także trzy złącza PCI-Express 3.0 x16 dla kart rozszerzeń oraz dwa gniazda M.2. Co ciekawe, na tylnej stronie płytki, tuż obok przełącznika CMOS, został umieszczony przełącznik do ledowych diod RGB. Płyta trafi do sprzedaży zaraz po premierze nowych układów AMD, czyli najprawdopodobniej na początku kwietnia. Cena jest na razie nieznana, ale według przypuszczeń wyniesie ona około 250 dolarów, a więc około 870 złotych. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte prezentuje pierwszą płytę z chipsetem AMD X470

 0