Gigabyte przedstawia GTX 1080 Ti AORUS WaterForce Xtreme Edition

Gigabyte przedstawia GTX 1080 Ti AORUS WaterForce Xtreme Edition

Gigabyte przygotowuje kartę graficzną dla koneserów wysokiej wydajności. Oparta jest na układzie GTX 1080 Ti, zwie się AORUS Waterforce Xtreme Edition i niedługo pojawi się w sprzedaży.

Najnowszy akcelerator Gigabyte dysponuje 11 GB GDDR5X RAM (11008 Mhz) i upakowano w nim 3584 procesory strumieniowe, 224 jednostki teksturujące oraz 88 rasteryzatory.  Za dodatkowe zasilanie odpowiada podwójne gniazdo PCIe 8-pin. Dzięki technice VR-Link, wprowadzono złącza HDMI na krawędź czołową laminatu. Łącznie znajdziemy tutaj 3 porty HDMI, dwa DisplayPort oraz jedno gniazdo DVI. Gigabyte chwali się zastosowanymi cewkami i kondensatorami z układu Titan X. Zaimplementowano tutaj także chłodzenie wodne typu AIO, które zajmuje 2 sloty, oferując przy tym 120-milimetrowy radiator wraz z wentylatorem.

AORUS GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition to ciekawa propozycja dla osób szukających tak maksymalnej wydajności, jak i cieszącego oka designu.

AORUS GTX 1080 Ti Waterforce Xtreme Edition to nie tylko topowe komponenty, to także przyjemna dla oka estetyka. Oświetlenie RGB LED generuje 16,8 mln kolorów, a przedni panel rozjaśniony jest na pomarańczowo i widnieje na nim slogan "Team Up, Fight On". Z tyłu natomiast umieszczono stylowy metalowy backplate.   Gigabyte nie podał jeszcze ceny, choć ta na pewno będzie wynosić ponad 3000 złotych - w końcu to sprzęt dla entuzjastów. W tym momencie nie sposób jednak jej porównać do innych produktów opartych o układ Pascal GP102, gdyż Gigabyte nie podał jeszcze bazowego taktowania. Karta ma pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni i objęta jest czteroletnią gwarancją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte przedstawia GTX 1080 Ti AORUS WaterForce Xtreme Edition

 0