Gigabyte umieścił złotą podstawkę w płycie głównej Z790 Aorus Xtreme X Ice

Gigabyte umieścił złotą podstawkę w płycie głównej Z790 Aorus Xtreme X Ice

Wiemy już, że Gigabyte przygotowuje bardzo limitowaną edycję produktów z serii Xtreme Ice. Użytkownik Facebooka Duy Mạnh udostępnił nowe rendery płyty głównej Z790 Aorus Xtreme X Ice, która będzie towarzyszyć karcie graficznej Aorus GeForce RTX 4080 Super Xtreme Ice 16G.

Z790 Aorus Xtreme X Ice wyposażony jest w topowy chipset Intel Z790 i gniazdo LGA1700, które obsługuje procesory Alder Lake, Raptor Lake i Raptor Lake Refresh. Płyta główna otrzymała kilka elementów, które wyróżniają ją na tle konkurentów, w tym złote gniazdo, mleczną pokrywę chroniącą obszar gniazda i teksturę krystalizowanego tytanu. Ponieważ Gigabyte nie ogłosił oficjalnie tego produktu, nie jest pewne, czy gniazdo jest w kolorze złotym, czy też jest pozłacane. To ciekawie wyglądający szczegół, ale i tak nie będzie go widać po zamontowaniu chłodzenia procesora na gnieździe.

Płyta główna otrzymała kilka elementów, które wyróżniają ją na tle konkurentów, w tym złote gniazdo, mleczną pokrywę chroniącą obszar gniazda i teksturę krystalizowanego tytanu.

Nie znamy jeszcze szczegółowej specyfikacji Z790 Aorus Xtreme X Ice, ale sądząc po renderach i liczbie komponentów na płycie głównej, prawdopodobnie jest to płyta główna w formacie E-ATX. Przezroczysta osłona uniemożliwia dostrzeżenie, czy na pokładzie znajdują się dwa, czy może cztery gniazda pamięci DDR5. Ponieważ jest to produkt z edycji limitowanej, Gigabyte umieścił na każdej sztuce złotą plakietkę z numerem seryjnym.

Gigabyte Z790 Aorus Xtreme X Ice

Podobnie jak wiele wysokiej klasy płyt głównych, Z790 Aorus Xtreme X Ice ma duży ekran LCD umieszczony nad sekcją I/O, który wyświetla temperaturę procesora i podsystemu zasilania, a także prędkość głównego wentylatora. Widoczne jest co najmniej jedno gniazdo M.2 PCIe 5.0 z ogromnym pasywnym radiatorem. Możemy również dostrzec główne gniazdo rozszerzeń PCIe 5.0 x16 z metalową osłoną i przełącznikiem szybkiego odpinania ułatwiającym demontaż karty graficznej. Prawie na pewno pod osłonami znajdują się inne gniazda M.2 i gniazda rozszerzeń, ale nie widać jakie. Złącza Z790 Aorus Xtreme X Ice, w tym 24-pinowe zasilania, cztery porty SATA III i złącza USB 3.0, są ustawione pod kątem, co ułatwia zarządzanie kablami.

Gigabyte Z790 Aorus Xtreme X Ice

Według Gigabyte seria Xtreme Ice to bardzo limitowana edycja. Kierownik sprzedaży firmy w Wietnamie stwierdził, że dostępnych będzie tylko 300 pakietów. Skoro już jesteśmy przy tym temacie, Gigabyte nie będzie sprzedawać serii Xtreme Ice osobno, ale zamiast tego oferuje pakiet składający się z płyty głównej Z790 Aorus Xtreme X Ice, karty graficznej Aorus GeForce RTX 4080 Super Xtreme Ice 16G i chłodzenia procesora, które nie zostało jeszcze ujawnione. 

Nie ma jeszcze informacji o cenach, ale ze względu na ograniczoną podaż i zestaw z wysokiej klasy grafiką, z pewnością trzeba będzie wyłożyć kilkanaście tysięcy złotych. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte umieścił złotą podstawkę w płycie głównej Z790 Aorus Xtreme X Ice

 0