Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

Gigabyte stara się za pomocą gamingowej marki Aorus rozszerzyć swoją ofertę o możliwie szeroki wachlarz produktów, jakich potrzebować mogą gracze. Mówimy tu nie tylko o tak podstawowych podzespołach jak karty graficzne, płyty główne czy pamięci RAM, ale także peryferiach. Wkrótce zaś tajwański producent wejdzie na rynek gamingowych monitorów, co zaanonsował już brytyjski oddział firmy, publikując zajawkę zatytułowaną „ostatni element układanki Aorus”, gdzie zaprezentowano dość jednoznaczne zdjęcie. To prezentuje bowiem tył monitora oraz datę 16 stycznia, kiedy to produkt doczekać ma się pełnoprawnej zapowiedzi. W sieci znaleźć można już więcej zdjęć urządzenia, a także pierwsze szczegóły na temat jego specyfikacji i to zapowiada się na high-endowy monitor do gier. Wygląda na to, że poznaliśmy także jego nazwę, ponieważ Gigabyte Technology Corporation zarejestrowało niedawno w FCCID.io oznaczenie Gigabyte Aorus AB27QD.

Wkrótce tajwański producent wejdzie na rynek gamingowych monitorów, co zaanonsował już brytyjski oddział firmy, publikując zajawkę zatytułowaną „ostatni element układanki Aorus”.

Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

Jeśli chodzi o design monitora, to ten pochwalić może się relatywnie cienkimi ramkami wokół 27-calowego ekranu, posiadać ma podświetlenie RGB, a stylowa podstawa zapewniać ma wysoką ergonomię, umożliwiając obrót o nawet 90° (tzw. piwot). Najważniejszym elementem ma być jednak 10-bitowy panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i odświeżaniu 144 Hz. Jedno ze zdjęć potwierdza także obecność technologii FreeSync (znanej też jako VESA Adaptive Sync), która synchronizuje odświeżanie z generowaniem klatek przez kartę graficzną AMD, zapobiegając przycięciom i rozrywaniu obrazu. Z kolei QD w nazwie sugerować może wykorzystanie techniki Quantum Dot, co przełożyłoby się na żywsze kolory, a może nawet spełnienie wymogów standardu VESA DisplayHDR lub AMD FreeSync 2, ale to tylko spekulacje i na tę chwilę nie mamy żadnego potwierdzenia obsługi szerokiego zakresu tonalnego przez ten monitor.

Czego jeszcze możemy spodziewać się po Gigabyte Aorus AB27QD? Przede wszystkim typowo gamingowych funkcji, takich jak Aim Stabilizer, Black Equalizer czy Super Resolution. Nie wiemy niestety, czy producent szykuje także wariant z G-Sync, co na pewno ucieszyłoby posiadaczy kart graficznych GeForce od NVIDII. Nie znamy też jego ceny, ale liczymy na to, że Gigabyte będzie chciał mocno wejść w ten dość konkurencyjny segment gamingowego rynku i pozytywnie zaskoczy nas w tym temacie. Ciekawi nas również, czy na starcie otrzymamy tylko jeden model tego producenta, czy też firma szykuje kilka propozycji z różnych kategorii cenowych, zarówno dla mniej, jak i bardziej wymagających graczy. Wszystkiego powinniśmy się jednak dowiedzieć już 16 stycznia, więc musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte wchodzi na rynek monitorów, szykuje model z górnej półki

 0