Gigabyte wchodzi na rynek pamięci RAM i prezentuje nowy zasilacz

Gigabyte wchodzi na rynek pamięci RAM i prezentuje nowy zasilacz

Targi Computex to tradycyjnie wielkie święto dla entuzjastów PC, którzy mogą liczyć na wiele interesujących zapowiedzi ze strony największych producentów. Jednym z nich jest Gigabyte, który postanowił rozszerzyć swoją ofertę o pamięci RAM.

Tajwański producent zaprezentował swoje pierwsze pamięci RAM w postaci modułów AORUS RGB DDR4 bazujących na kościach Samsung B-die. Dwukanałowy zestaw składa się z pary 8 GB DDR4 pracujących z prędkością 3200 MHz i opóźnieniami CL16-18-18-38. Napięcie wynosi w tym przypadku 1,2 V bazowo i wzrasta do 1,35 V po włączeniu profilu XMP. Pamięci pochwalić mogą się także stylowym symetrycznym i wysoko efektywnym rozpraszaczem ciepła oraz podświetleniem RGB z 5 efektami DDR. Poza tym, producent chwali się, że wszystkie kości przechodzą binning, testowane i objęte są dożywotnią gwarancją w ograniczonym zakresie. Gigabyte zadbał także o tych, którzy nie lubią posiadać pustych slotów na płycie głównej i w zestawie otrzymamy dwie atrapy, które także posiadają podświetlenie RGB. Całość jest też kompatybilna z oprogramowaniem AORUS RGB Fusion, a cena 16 GB zestawu to 229 USD (premiera pod koniec czerwca).

Tajwański producent zaprezentował swoje pierwsze pamięci RAM w postaci modułów AORUS RGB DDR4 bazujących na kościach Samsung B-die

Gigabyte wchodzi na rynek pamięci RAM i prezentuje nowy zasilacz

Firma pokazała także nowy zasilacz z linii AORUS, a mianowicie AORUS Gold PSU, który pochwalić może się certyfikatem 80 Plus Gold, zapewniającym do 90% efektywności przy 50% obciążeniu. Z pełni modularny design gwarantuje brak zbędnych kabli, a Gigabyte pokusił się nawet o zastosowanie jedynie japońskich kondensatorów. Za chłodzenie odpowiada w tym przypadku pojedynczy 135 mm wentylator kulkowy typu smart z funkcją zatrzymania. Poza tym, sprzęt jest w stanie zapewnić imponujące natężenie prądu rzędu 70,5 A na pojedynczej linii +12 V. Zasilacz dostępny będzie w dwóch wersjach, 750 W i 850 W, ale jak na razie Gigabyte milczy na temat ceny i daty premiery AORUS Gold PSU, ale nie powinniśmy długo czekać na premierę zasilacza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte wchodzi na rynek pamięci RAM i prezentuje nowy zasilacz

 0