Gigabyte wprowadza do sprzedaży płyty z chipsetem Intel Z270

Gigabyte wprowadza do sprzedaży płyty z chipsetem Intel Z270

W dniu premiery procesorów Intel Kaby Lake dla desktopów, firma Gigabyte wprowadza szeroką gamę płyt głównych z topowym chipsetem serii 200. Jednocześnie na rynku debiutuje także zupełnie nowa linia produktowa, AORUS, będąca marką skierowaną do wymagających graczy.

Gigabyte AORUS stanowić ma przeciwwagę dla serii takich jak Asus Republic of Gamers, AsRock Fatal1ty czy MSI Gaming. Producent obiecuje tym samym wysokiej klasy produkty o gamingowo-overclockerskim zacięciu, cechujące się m.in. wsparciem dla chłodzenia wodnego, oświetleniem LED z możliwością personalizacji i zaawansowanym systemem zarządzania wentylatorami. Na początek do sklepów trafią cztery płyty główne wyposażone w rzeczone funkcje i reprezentujące rodzinę AORUS: Z270X-Gaming 9, Z270X-Gaming 7, Z270X-Gaming 5, Z270X-Gaming K5.

Poza topowymi i co oczywiste, dość drogimi modelami Gigabyte planuje na start także kilka tańszych konstrukcji. Listę tą rozpoczynają Z270X-Ultra Gaming oraz Z270-Gaming K3. Widać zatem, że nie każdy sprzęt ochrzczony jako gamingowy wejdzie w skład serii AORUS. W informacji prasowej można odnaleźć ponadto wzmiankę o trzech biurowo-multimedialnych płytach. Są to: Z270M-D3H, B250M-D3H, a także B250M-DS3H. Niestety, producent nie podał jeszcze dokładnej specyfikacji technicznej żadnego z wyszczególnionych produktów. Wciąż nie znamy też ich cen.

Wiadomo natomiast, że każdy użytkownik, który zdecyduje się nabyć sprzęt z logo AORUS w dniach 5. stycznia - 31. marca otrzyma możliwość zdobycia firmowej bluzy i "specjalnego pakietu do personalizacji". Dodatkami tymi zostanie nagrodzonych pierwszych 100 rejestracji na oficjalnej witrynie. Dodatkowo, wszyscy rejestrujący zakup w tych dniach otrzymają voucher Steam o wartości do 40 EUR.

Gigabyte Z270 AORUS

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte wprowadza do sprzedaży płyty z chipsetem Intel Z270

 0