GIGABYTE wypuszcza nowy firmware do płyt AM5. Producent potwierdza nazwę nowych Ryzenów

GIGABYTE wypuszcza nowy firmware do płyt AM5. Producent potwierdza nazwę nowych Ryzenów

AMD najprawdopodobniej ogłosi nową linię procesorów do komputerów stacjonarnych Zen 5 na targach Computex 2024, a teraz dzięki GIGABYTE możemy potwierdzić, że seria ta będzie nosić nazwę Ryzen 9000.

W ramach przygotowań do niepotwierdzonej jeszcze przez AMD premiery procesorów Ryzen nowej generacji, producenci płyt głównych AM5 rozpoczęli wydawanie aktualizacji BIOS-u w celu obsługi nadchodzących procesorów Ryzen. Dołączając do takich firm jak MSI i ASUS, GIGABYTE wydał update „AM5 Next Gen” dla płyt głównych X670, B650 i A620.

AMD najprawdopodobniej ogłosi nową linię procesorów do komputerów stacjonarnych Zen 5 na targach Computex 2024.

W ogłoszeniu bardzo jasno wyjaśniono, czemu ma to służyć, stwierdzając, że aktualizacja zapewnia obsługę „nadchodzących procesorów z serii AMD Ryzen 9000”. Tak więc Gigabyte potwierdziło nazwę nowej generacji CPU od AMD, która bazować będzie na architekturze Zen 5. 

gigabyte

Jeśli posiadacie płyty główne GIGABYTE AM5, możecie pobrać nową aktualizację BIOS-u AGESA 1.1.7.0 beta ze strony internetowej producenta. Post i ogłoszenie nie ujawniają ani nie potwierdzają żadnych innych informacji poza nazewnictwem.

Od czego są jednak plotki i przecieki. Niedawno informowaliśmy o flagowym procesorze Zen 5, Ryzen 9 9950X, który zapewnia potencjalny 46% wzrost wydajności w wielowątkowym benchmarku Cinebench R24. Oprócz tego Zen 5 podobno przyniesie średni wzrost IPC o 15–25%, co byłoby niezłym skokiem w porównaniu z serią Ryzen 7000. 

Na targach Computex 2024 prezes i dyrektor generalna AMD, dr Lisa Su, wygłosi przemówienie otwierające pt. „Przyszłość obliczeń o wysokiej wydajności w erze sztucznej inteligencji”. AMD potwierdziło, że zaprezentuje produkty AMD nowej generacji dla centrów danych i komputerów stacjonarnych – więc Zen 5 i Ryzeny 9000 są pewniakami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GIGABYTE wypuszcza nowy firmware do płyt AM5. Producent potwierdza nazwę nowych Ryzenów

 0