Gigabyte Xtreme Gaming XP1200M - Modularna elektrownia we flagowym wydaniu

Gigabyte Xtreme Gaming XP1200M - Modularna elektrownia we flagowym wydaniu

Na tegorocznych targach Computex, firma Gigabyte zapowiedziała, że seria Xtreme Gaming obejmie nie tylko autorskie karty graficzne, ale także komponenty innego typu. Na efekt tych słów nie trzeba było długo czekać, bo oto do sklepów zawitał XP1200M, czyli w pełni modularny zasilacz o mocy znamionowej na poziomie 1200 W. Jednostka przewidziana jest dla najbardziej wymagających użytkowników, zwłaszcza tych posiadających konfiguracje z wieloma kartami graficznymi, o czym świadczą wysoka sprawność energetyczna i bogate okablowanie.

Zasilacz XP1200M to pierwszy produkt z serii Xtreme Gaming, który nie jest kartą graficzną.

Model XP1200M posiada: pojedynczą linię 12 V (100 A!), przetwornicę DC-DC, oficjalny certyfikat 80+ Platinum i komplet zabezpieczeń. Producent chwali się, że wszystkie kondensatory są produkcji japońskiej, ale nie precyzuje ich dostawcy. Do schłodzenia elektroniki wykorzystano wentylator o średnicy 140 milimetrów, który ponoć zapewnia wzorową kulturę pracy. Jeśli wierzyć zapewnieniom Gigabyte'a, natężenie dźwięku przy maksymalnym obciążeniu nie powinno przekroczyć 35 dBA. Przechodząc do kwestii okablowania, reprezentant serii Xtreme Gaming również ma się czym pochwalić. Każdy użytkownik będzie mógł rozdysponować m.in.: sześć wtyczek PCIe 6+2-pin, dwa EPS-y, osiem Moleksów i aż dwanaście SATA-Power. Do tej listy dochodzą jeszcze dwa adaptery FDD i oczywiście 24-pinowy ATX.

Jak już wspomniałem, jednostka powinna trafić na sklepowe półki lada chwila, co tyczy się także rynku polskiego. Niestety cena sugerowana nie została ujawniona. Wydaje się jednak, że próg 1000 złotych zostanie przełamany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Xtreme Gaming XP1200M - Modularna elektrownia we flagowym wydaniu

 0