Gigabyte Z270X-DESIGNARE – miss wśród płyt głównych?

Gigabyte Z270X-DESIGNARE – miss wśród płyt głównych?

Firma Gigabyte oficjalnie zaprezentowała płytę główną Z270X-DESIGNARE. Jest to jeden z najlepiej wyposażonych modeli w ofercie tego producenta, który wyróżnia się dodatkowo unikalną stylistyką.

Płyta główna Gigabyte Z270X-DESIGNARE to konstrukcja formatu ATX. Jak przystało na sprzęt z układem logiki Intel Z270, na laminacie znajdziemy przede wszystkim socket LGA 1151 i cztery sloty DIMM dla pamięci DDR4-2400. Co ciekawe, mogą one zostać obsadzone serwerowymi modułami ECC - choć ostatecznie pracować będą w trybie pozbawionym kodowania korekcyjnego, czyli non-ECC. Sekcja kart rozszerzeń składa się z trzech slotów PCI-Express x16 i trzech o pojedynczej prędkości. Z kolei dyski i napędy podłączymy za pomocą sześciu SATA 6 Gb/s, dwóch SATA-Express, U.2 32 Gb/s lub M.2 32 Gb/s. Panel tylny oferuje natomiast dwa USB 3.1, cztery USB 3.0 i dwa USB 2.0, a ponadto cyfrowe DVI-D, HDMI 1.4, Ethernet (RJ-45), PS/2 i oczywiście audio Jack. 

Gigabyte Z270X-DESIGNARE zdaniem producenta jest propozycją głównie dla stacji roboczych. Płyta ma gwarantowaną kompatybilność z Nvidia Quadro.

Producent afiszuje model Z270X-DESIGNARE jako płytę dla stacji roboczych. Świadczy o tym przede wszystkim certyfikacja do obsługi kart Nvidia Quadro. Płyta ma jednak też relatywnie niezłą dźwiękówkę Realtek ALC1220 i gigabitowy LAN oparty o kontroler marki Intel - Intel GbE LAN. Ponadto, na uwagę zasługuje szczególny wygląd. Laminat i radiatory niemal w całości pokryto srebrną farbą, a całość oświetlają diody LED typu RGB sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji towarzyszącej, która trafi zarówno na PC, jak i smartfony. Niestety, na chwilę obecną nie ujawniono sugerowanej ceny detalicznej. Tym niemniej z całą pewnością nie będzie ona niska. Poprzedni model, Z170X-DESIGNARE, kosztuje około 1000 złotych. I w tym przypadku będzie zapewne podobnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte Z270X-DESIGNARE – miss wśród płyt głównych?

 0