Gigabyte zapowiada premierę nowego sprzętu. Czyżby chodziło o karty RTX 40 SUPER?

Gigabyte zapowiada premierę nowego sprzętu. Czyżby chodziło o karty RTX 40 SUPER?

Z nowego tweeta Gigabyte'a wynika, że firma będzie obecna na targach CES 2024. Zdaje się, że w trakcie tego wydarzenia Gigabyte przedstawi między innymi nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 40 SUPER (via VideoCardz).

Gigabyte szykuje się na targi CES

Targi Consumer Electronics Show (CES) to idealna okazja dla wszystkich producentów urządzeń elektronicznych na zaprezentowanie swoich najnowszych technologii oraz sprzętu. W tym roku CES rozpocznie się 9 stycznia i potrwa do piątku 12 stycznia. Przez to kilka dni prawdopodobnie zobaczymy całą masę nowych urządzeń. Do premier, których spodziewamy się w tym okresie można zaliczyć nową serię kart graficznych NVIDII.

Z tweeta wynika, że Gigabyte szykuje na targi nowy sprzęt, w tym prawdopodobnie również karty graficzne, na co wskazuje udostępniona grafika.

Jeśli jakimś cudem Wam to umknęło, to według licznych doniesień, Zieloni planują w najbliższym czasie wydać karty z linii GeForce RTX 40 SUPER. O zbliżającej się premierze świadczy również niedawno odkryte zgłoszenie firmy Gigabyte do Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Zawarto w nim informacje o łącznie 33 niereferencyjnych modelach bazujących na GPU z serii RTX 40 SUPER. Zdaje się, że przynajmniej część z wymienionych w zgłoszeniu konstrukcji zostanie oficjalnie przedstawiona już w trakcie zbliżających się targów CES. Sugeruje to nowy wpis na profilu AORUS w serwisie X. Z tweeta wynika, że Gigabyte szykuje na targi nowy sprzęt, w tym prawdopodobnie również karty graficzne, na co wskazuje udostępniona grafika. Warto dodać, że we wspomnianym zgłoszeniu do EEC były modele należące do linii AORUS. Istnieje więc szansa, że widoczne na grafice GPU to właśnie któryś z reprezentantów serii RTX 40 SUPER. 

Premiery w styczniu

Na CES zobaczymy najpewniej niereferencyjne wersje wszystkich 3 kart z rodziny GeForce RTX 40 SUPER. Jak wskazują przecieki, ich oficjalnego ogłoszenia należy spodziewać się już 8 stycznia, czyli na dzień przed targami. Dzięki temu NVIDIA mogłaby samodzielnie przedstawić światu swoje najnowsze GPU, a następnego dnia swoje konstrukcje mogliby ujawniać producenci niereferencyjnych wersji.

Pojawienia się pierwszego modelu na półkach sklepowych należy wyczekiwać dopiero 17 stycznia. Tego dnia swój rynkowy debiut ma mieć GeForce RTX 4070 SUPER. Kolejna karta, czyli RTX 4070 Ti SUPER ma być dostępna w sprzedaży tydzień później, czyli 24 stycznia. Pod koniec miesiąca, 31 stycznia, dostępny w sklepach ma być już flagowy model, czyli RTX 4080 SUPER. Styczeń zapowiada się więc bardzo ciekawie w kwestii premier nowego sprzętu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte zapowiada premierę nowego sprzętu. Czyżby chodziło o karty RTX 40 SUPER?

 0