Gigabyte zaprezentowało dyski SSD z serii UD PRO

Gigabyte zaprezentowało dyski SSD z serii UD PRO

Bez wielkiego szumu popularny producent ujawnił kolejne dyski UD PRO, które dzięki swojej wydajności powinny przypaść do gustu bardziej wymagającej grupie fanów. 

Gigabyte zaprezentowało nowe dyski SSD z serii UD PRO dostępne w dwóch wersjach: 512 GB oraz 256 GB. Oba warianty cechuje m.in. elegancki wygląd. Wyposażono je w dość szybki bufor DDR3L, który przyspiesza prędkość odczytu i zapisu urządzenia. W porównaniu z wieloma klasycznymi dyskami ów bufor sprawia, że produkty Gigabyte są dwukrotnie wydajniejsze, nawet jeżeli pamięć flash jest maksymalnie obciążona. Jednocześnie IOPS jest tutaj 16 razy szybszy niż w pozostałych wersjach. Według producenta bardzo dokładnie sprawdzili oni wspomniane dyski SSD na różnych modelach płyt głównych, aby ocenić zarówno ich funkcjonalność, jak i trwałość. Tym samym dyskom udało się przejść testy w dość ekstremalnych warunkach.

Dyski SSD UD PRO w wersjach 512 GB oraz 256 GB zadebiutują w sprzedaży już w nadchodzącym tygodniu

Jak zaznaczył przedstawiciel firmy, Jackson Hsu dyski SSD z interfejsem SATA pozostają w dalszym ciągu niezwykle popularne. Wyzwanie polega na opracowaniu rozwiązania o wyjątkowej jakości, które wyróżnia się na tle konkurencji, dlatego najświeższa propozycja Gigabyte powinna przypaść do gustu bardziej wymagającym użytkownikom. Gigabyte potwierdziło, że dyski trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu (konkretny dzień nie został sprecyzowany). Oczekuje się, że dysk o pojemności 512 GB będzie wyceniony na 119,99 USD, a koszt zakupu wariantu o pojemności 256 GB wyniesie 68,99 dolarów. Niestety nie wiemy, czy i ewentualnie kiedy produkty trafią na polski rynek, aczkolwiek wydaje się to bardzo realną opcją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte zaprezentowało dyski SSD z serii UD PRO

 0