Gigantic - crossplayowa MOBA na Xbox One i Windows 10 już dostępna

Gigantic - crossplayowa MOBA na Xbox One i Windows 10 już dostępna

Gigantic to gra, która zapowiedziana była już dość dawno temu i swego czasu było wokół niej niemało szumu medialnego. Pierwotnie miała to być jedna z pierwszych gier, które umożliwiałyby wspólną rozgrywkę posiadaczom Xbox One i PC z Windows 10. Ostatecznie postanowiono dodać obsługę Windows 7 i 8, a tytuł spędził bardzo dużo czasu w fazie zamkniętych testów beta.

Dzisiaj Gigantic trafiło do sklepu Microsoftu w otwartej wersji beta, zwanej także Game Preview - na Xbox One i Windows 10. Aby pograć w tę grę typu MOBA, wymagany jest w tym momencie najnowszy system operacyjny Microsoftu, aczkolwiek w późniejszym czasie zostaną udostępnione wersje na Windows 7 i 8.

Według wcześniejszych zapowiedzi, gra powinna obsługiwać crossplay, czyli użytkownicy PC będą mogli rywalizować z posiadaczami Xbox One. Ponadto, produkcja ta umieszczona jest w programie Xbox Play Anywhere, czyli cały nasz postęp i zakupione opcjonalne dodatki płynnie przechodzą pomiędzy konsolą a komputerem (pod warunkiem używania Windows 10).

Gigantic jest tytułem tworzonym przez developerów mających w życiorysie takie pozycje jak Starcraft, Guild Wars czy State of Decay. Gra odznacza się kolorowym stylem graficznym, sprawiającym wrażenie rysowanego ręcznie. Akcja toczy się z perspektywy TPP, z umiejscowieniem kamery podobnym do SMITE, ale dzieło studia Motiga od typowej MOBY odróżnia nastawienie nie na obronę, lecz atak. Poza tym w Gigantic bardzo naturalnie gra się padem od Xbox One i nie w mechanice rozgrywki nie czuć pecetowych korzeni tego gatunku, lecz można odnieść wrażenie, że jest to bardziej konwencjonalna gra akcji z elementami MOBY i wariacjami na jej temat.

 

Nie podano oficjalnie kiedy nastąpi premiera pełnoprawnej wersji gry, ale w przypadku większości poprzednich tytułów pod egidą Game Preview trwało to do około pół roku, chociaż w skrajnych przypadkach (ARK: Survival Evolved) nawet rok.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigantic - crossplayowa MOBA na Xbox One i Windows 10 już dostępna

 0