Gigantyczna awaria Facebooka, Instagrama i Messengera. Nie działają usługi Meta

Gigantyczna awaria Facebooka, Instagrama i Messengera. Nie działają usługi Meta

Facebook, Instagram i Messenger mierzą się z ogromną awarią, która doprowadziła do wylogowania z kont miliony użytkowników zarówno w wersji desktopowej jak i aplikacji mobilnej. To kolejna takie zdarzenie w przypadku technologicznego giganta Meta Platforms.

Awarie w przypadku takich gigantycznych platform jak Facebook czy Instagram nie stanowią zaskoczenia, a do takowej kolejny raz w historii Meta Platforms doszło dziś. Jak informują media użytkownicy serwisów społecznościowych Facebook i Instagram, a także komunikatora Messenger stracili dostęp do usług.

Facebook, Instagram i Messenger zaliczyły gigantyczną awarię.

Gigantyczna awaria Facebooka, Instagrama i Messengera. Nie działają usługi Meta

W chwili pisania wiadomości nie można zalogować się zarówno do wersji desktopowej wymienionych stron jak i aplikacji mobilnych. Mało tego ludzie zostali wylogowani z usług Meta i w przypadku przywrócenia platform do normalności będą musieli zalogować się ponownie.

Według serwisu Downdetector liczba zgłoszeń awarii Facebooka, Instagrama oraz Messengera przekroczyła 126 tysięcy i stale rośnie. Jak wynika z dostępnej informacji awaria ma charakter globalny, a nie lokalny. Nie wiemy kiedy usługi zostaną przywrócone do życia, aczkolwiek może nastąpić to w każdej chwili.

Tak jak wspominaliśmy takie zdarzenia nie są niczym nowym w przypadku mediów społecznościowych, a awaria co jakiś czas nawiedzają m.in. X (dawniej Twitter) czy Facebooka oraz Instagrama.

Aktualizacja

Działanie Facebooka, Instagrama i Messengera zostało już przywrócone.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigantyczna awaria Facebooka, Instagrama i Messengera. Nie działają usługi Meta

 0