Gigantyczna wtopa Amazona. Uśmiercą wszystkie modele Astrobotów o wartości 2350 USD

Gigantyczna wtopa Amazona. Uśmiercą wszystkie modele Astrobotów o wartości 2350 USD

Zaledwie osiem miesięcy po wprowadzeniu robota Astro for Business, Amazon zdecydował się zakończyć jego działalność. 25 września gigant handlu detalicznego zablokuje wszystkie boty Astro, które patrolują obecnie małe i średnie firmy. Klienci, którzy zainwestowali 2350 USD w tego robota, otrzymają pełny zwrot pieniędzy oraz 300 USD kredytu Amazon jako rekompensatę za niedogodności.

Astro for Business został wprowadzony na rynek w listopadzie 2023 roku. Robot, będący rozwinięciem Astro for Home z 2021 roku, miał służyć jako mobilna kamera bezpieczeństwa. Wyposażony w peryskopową kamerę z noktowizorem robot, patrolował sklepy stacjonarne, rejestrując potencjalne zagrożenia. Nagrania były strumieniowane na żywo do aplikacji Ring należącej do Amazon, umożliwiając właścicielom firm monitorowanie i tworzenie map patrolowych. Jednak w cenie 2350 USD biznesowy Astro okazał się trudnym produktem do sprzedaży. Dodatkowo użytkownicy musieli wykupić subskrypcje Ring Protect Pro (20 USD miesięcznie) i Astro Secure (60 USD miesięcznie), aby w pełni korzystać z funkcji robota. Wysoka cena mogła być próbą odzyskania kosztów 800-osobowego zespołu programistów, który pracował nad projektem. Niska sprzedaż sprawiła, że Amazon uznał robota za niepowodzenie i powrócił do rozwijania Astro for Home, znanego teraz jako Astro Lifestyle.

Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy oraz 300 dolarów do wykorzystania w serwisie Amazon za poniesione koszty, ponieważ recykling uszkodzonych robotów będzie leżał w ich gestii.

Decyzja została po raz pierwszy ujawniona w wewnętrznym e-mailu przejrzanym przez GeekWire. „Jestem coraz bardziej przekonany, że postęp, jaki osiągamy w robotyce domowej, to obszar, na którym powinniśmy skupić nasze zasoby” – napisał Lindo St. Angel, wiceprezes Amazon Devices. „Aby to zrobić i jeszcze bardziej przyspieszyć nasze postępy, podjęliśmy decyzję o zakończeniu programu Astro for Business, aby skupić nasze wysiłki wyłącznie na tworzeniu najlepszych produktów konsumenckich robotyki do domu”.

Amazon powiadomił klientów o zakończeniu programu Astro for Business w osobnym e-mailu. Klienci, którzy nie mogą przekształcić swoich robotów Astro for Business w wersje domowe, zostali zachęceni do skorzystania z bezpłatnego programu recyklingu elektroniki Amazon. Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy oraz 300 dolarów do wykorzystania w serwisie Amazon za poniesione koszty, ponieważ recykling uszkodzonych robotów będzie leżał w ich gestii.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigantyczna wtopa Amazona. Uśmiercą wszystkie modele Astrobotów o wartości 2350 USD

 0