Glen Schofield - założyciel Sledgehammer Games odchodzi z Activision

Glen Schofield - założyciel Sledgehammer Games odchodzi z Activision

Po dekadzie pracy dla Activision, Glen Schofield - współzałożyciel Sledgehammer Games, a od niedawna bezpośredni pracownik Activision ogłosił, że jego czas w tej firmie dobiega końca. Schofield będzie na stanowisku do końca grudnia, po czym wyruszy na poszukiwanie czegoś nowego i ekscytującego. Schofield ogłosił swoją decyzję na Twitterze, dziękując jednocześnie Activision za niemal 10 lat współpracy. Poza założeniem Sledgehammer Games w 2009 roku, jego najbardziej znane osiągnięcia to m.in. prace przy trzech tytułach z serii Call of Duty: Modern Warfare 3, Advanced Warfare oraz WWII. To są trzy tytuły, o których Schofield mówi, że jest najbardziej dumny. Dwie z tych produkcji Sledgehammer stworzyło samodzielnie, a w przypadku Modern Warfare 3 asystowali studiu Infinity Ward. Seria Call of Duty jednakże jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o przebieg jego kariery.

Glen Schofield odchodzi z Activision po 9 latach pracy przy Call of Duty. Decyzję tłumaczy potrzebą nowych wyzwań.

glen schofield

W latach 90-tych Schofield pracował na stanowisku wicedyrektora w Crystal Dynamics. W tym okresie był on odpowiedzialny za stworzenie takich tytułów jak Gex oraz Legacy of Kain, zanim trafił do Visceral Games jako główny manager. Tam wypracował sobie pozycję i znów zasiadł na stanowisku wicedyrektora, asystując w tworzeniu popularnej i dobrze ocenianej serii Dead Space. Sledgehammer Games powstało w zasadzie, by Schofield mógł podejmować nowe wyzwania. Krotko po założeniu studia zostało ono wykupione przez Activision do pomocy przy tworzeniu swojej największej marki - Call of Duty. Zarówno Schofield jak o drugi ze współzałożycieli Sledghehammer - Michael Condrey, opuścili studio na początku tego roku, by zająć ważniejsze stanowiska w Activision.

"O moim czasie w Activision mogę mówić jedynie w superlatywach" - napisał Glen Schofield - "Po dziewięciu latach z CoD (które uwielbiam), uważam, że potrzebuję zmiany. Zamierzam poświęcić czas na szukanie nowych wyzwań. Chcę mieć pewność, że jest to dokładnie to co chcę robić". Glen jest wyszkolonym artystą, którego kariera zawodowa zawiera również filmy. Schofield pracował przy takich pozycjach jak Kevin sam w Nowym Jorku oraz Street Fighter z 1995 roku, zaznacza on jednak, że jego następny projekt będzie związany z branżą gier. Schofield tymczasowo idzie na odpoczynek, jednak jego powrót na pewno nie przejdzie bez echa. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Glen Schofield - założyciel Sledgehammer Games odchodzi z Activision

 0