God of War (2018) odnosi ogromny sukces. Sony reklamuje Ragnarok na ciekawym materiale

God of War (2018) odnosi ogromny sukces. Sony reklamuje Ragnarok na ciekawym materiale

Sony ujawniło dane sprzedaży God of War (2018). Firma wypuściła także ciekawą reklamę z gwiazdami kina promującą najnowszą odsłonę serii God of War: Ragnarok.

God of War (2018) jest niewątpliwie udaną grą, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli PlayStation 4, a w tym roku również na komputerach. Przygody Kratosa i jego syna spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Zgodnie z raportem finansowym Sony sprzedano 23 miliony egzemplarzy, co daje progres względem 19,5 mln z października 2021 roku. "Poprzednia gra God of War wydana w 2018 roku była jednym z największych tytułów, jakie kiedykolwiek udostępniono wyłącznie na PlayStation, sprzedając łącznie 23 mln egzemplarzy. Oczekujemy podobnego wyniku także po nowym tytule" - napisano w dokumencie. Mowa oczywiście o God of War: Ragnarok, który trafi do sprzedaży jedynie na PS4/PS5 9 listopada 2022 r.

God of War (2018) sprzedał się w ponad 23 mln egzemplarzy.

Sukces ten obecna część zawdzięcza też wydaniu PC, które pomogło zwiększyć sprzedaż. Ciężko ocenić czy God of War: Ragnarok odniesie sukces na miarę swojego poprzednika lub go przebije. Sony natomiast już teraz mocno promuje tytuł, zatrudniając gwiazdy kina do reklamy. W spocie wystąpili John Travolta, Ben Stiller i LeBron James. Rola Kratosa przypadła Benowi Stillerowi, który został specjalnie ucharakteryzowany, by przypominać popularnego bohatera gier. Aktor, zakładając strój Kratosa chce przekonać odbiorców, że relacja głównego bohatera z synem może zainspirować ludzi, aby stali się lepszymi rodzicami.

Akcja historii God of War: Ragnarok toczy się trzy lata po wydaniu z 2018 roku i przedstawia dalsze losy Kratosa oraz jego syna. Całość wiąże się z nadchodzącą wielkimi krokami bitwą pomiędzy nordyckimi bogami oraz olbrzymami oznaczającą koniec świata. Poprzedza ją Wielka Zima (Fimbulvinter), która dotarła już do Midgardu. Kratos chcąc uniknąć kolejnych tragedii zamierza zapewnić Atreusowi ochronę. Rozgrywka w tym system walki nie różni się od tej z poprzedniego God of War. Również oprawa graficzna działa w oparciu o technologię z poprzedniej części.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War (2018) odnosi ogromny sukces. Sony reklamuje Ragnarok na ciekawym materiale

 0