God of War. Amazon pracuje nad serialem aktorskim na podstawie popularnej gry

God of War. Amazon pracuje nad serialem aktorskim na podstawie popularnej gry

Seria gier God of War, która zebrała wiele nagród i cieszy się sympatią graczy zostanie zrealizowana w formie serialu. Do sieci trafiły informacje o kolejnym projekcie bazującym na grze.

Amazon dał zielone światło na realizację serialu God of War. Produkcja powstaje we współpracy z Sony Pictures Television i trafi na platformę Amazon Prime Video. Projekt rozwijano od marca, aczkolwiek dopiero teraz skompletowało całą ekipę realizacyjną. Za adaptację historii odpowiada showrunner, Rafe Judkins, który znany jest ze stworzenia serialu Koło czasu dostępnego w Amazon Prime Video bazującego na książkach fantasy autorstwa Roberta Jordana. Napisaniem scenariusza zajął się duet nominowanych do Oscara, Mark Fergus i Hawk Ostby (Children of Men, Iron Man, The Expanse). Natomiast producentami wykonawczymi serialu God of War są Asad Qizilbash, Carter Swane z Playstation Productions oraz Cory Barlog i Yumi Yang z Santa Monica Studio i Roy Lee z Vertigo.

Amazon oficjalnie potwierdził prace nad serialem God of War, który powstaje we współpracy z Sony.

Jeff Ketcham piastuje stanowisko współproducenta wykonawczego z ramienia Santa Monica Studio. "Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani, że możemy działać z naszymi przyjaciółmi z Amazon Studios i naszymi partnerami z PlayStation Productions, aby zaadaptować tę piękną i rozdzierającą serce grę do znakomitego serialu aktorskiego” — powiedziała Katherine Pope, prezes Sony Pictures Television Studios.

Serial oparty na mitologii nordyckiej opowie historię z God of War (2018). Według opisu Kratos po śmierci żony wyrusza razem z synem w podróż, aby rozsypać jej prochy na najwyższym szczycie, wedle ostatniego życzenia ukochanej głównego bohatera. Cóż zobaczymy czy serial okaże się dobrze zrealizowaną adaptacją kasowej gry Sony.

Na razie nie wiemy, kiedy produkcja zadebiutuje na Amazon Prime Video i ile ma liczyć odcinków. Od momentu powstania seria God of War zyskała uznanie krytyków i odniosła sukces finansowy, sprzedając się w ponad 52 milionach egzemplarzy. Odsłona sprzed czterech lat zdobyła tytuł Gry Roku Game Awards 2018, z kolei najnowszy God of War: Ragnarok zgarnął sześć nagród z jedenastu nominacji. Tymczasem 15 stycznia w HBO Max pojawi się pierwszy sezon serialu The Last of Us na podstawie gry również z konsol PlayStation. Jak widzimy, Sony nie próżnuje.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War. Amazon pracuje nad serialem aktorskim na podstawie popularnej gry

 0