God of War na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży w UK

God of War na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży w UK

W miniony piątek odbyła się premiera nowej odsłony serii God of War i już w tym momencie możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z hitem, w którym jakość idzie w parze z wynikami sprzedaży.

Według najnowszych wyników sprzedaży w Wielkiej Brytanii premiera God of War to ogromny sukces kasowy. Nowe przygody Kratosa wskoczyły na pierwsze miejsce sprzedaży i choć nowy God of War zaliczył nieco słabszy start niż poprzedni lider Far Cry 5, to trzeba tu pamiętać, że produkcja Ubisoftu jest multiplatformowa, a God of War to exclusive na PlayStation 4. Według Chart-Track, które zbiera dane o pudełkowej sprzedaży gier, tegoroczny God of War znacząco wyprzedził wyniki poprzedniej odsłony serii, czyli God of War 3. Gra w chwili obecnej w serwisie Metacritic ma średnią ocen na poziomie 95/100 i jest to wynik identyczny z tak rewelacyjną grą na PS4 jak The Last of Us: Remastered. God of War zdobył jednak aż 97 recenzji, to razem z tak wysoką średnią ocen sprawia, że jest to najlepiej oceniona gra od momentu premiery PlayStation 4. Recenzenci chwalą niemal każde element gry od fabuły, poprzez ścieżkę dźwiękową, do systemu walki i oprawy graficznej.

Graliście już w tegoroczną odsłonę God of War? Przyłączacie się do zachwytów?

Ubiegły tydzień Obecnie Tytuł
Nowość 1 God of War
1 2 Far Cry 5
Nowość 3 Yakuza 6: The Song of Life
2 4 FIFA 18
5 3 Mario Kart 8: Deluxe
8 6 Super Mario Odyssey
7 7 Fallout 4
5 8 PlayerUnknown’s Battlegrounds
12 9 The Legend of Zelda: Breath of Wild
4 10 Grand Theft Auto V

Na uwagę zasługuje również fakt, że na liście 10 najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, aż połowa z nich to tytuły na wyłączność. Niespodziewanie wysoki wynik na liście zajmuje kolejny exclusive na PS4 - Yakuza 6: The Song of Life, który uplasował się zaraz za Far Cry 5. Marketingowcy mimo to nie odbierają premii i nie rozpoczynają urlopów, bo akcja napędzająca sprzedaż wciąż trwa. Nowa reklama God of War jest jednak tak specyficzna, że pomimo pozytywnego odbioru widzów, sami nie wiemy co o tym sądzić. Kratosa i Atreusa zostali w materiale zamienieni w dwa... małe pieski. Na szczęście to nie specyficzne pomysły na reklamę napędzają sprzedaż w tym przypadku, a świetnie zrealizowana produkcja.

 

Komentarze do: God of War na pierwszym miejscu rankingu sprzedaży w UK