God of War Ragnarok nie będzie tytułem ekskluzywnym na PlayStation 5?

God of War Ragnarok nie będzie tytułem ekskluzywnym na PlayStation 5?

Sony od początku twierdziło, że nie zamierza iść w tym samym kierunku, co Microsoft i nowe gry tworzone przez ich wewnętrzne studia będą produkcjami ekskluzywnymi głównie dla PlayStation 5. Z czasem okazało się, że to nie do końca prawda i Japończycy nie zamierzają tak szybko porzucać byłej już generacji, czyli PlayStation 4. Na starszej konsoli zadebiutowała między innymi gra Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. Wiemy też, że z myślą o PS4, jak i PS5 powstaje również kontynuacja Horizon Zero Dawn, czyli Horizon Forbidden West. Czy w takim razie wszystkie, a przynajmniej większość gier, które zostały zapowiedziane na nową generację, ostatecznie zostaną wydane również na PlayStation 4? Co na przykład z God of War Ragnarok, które ma zadebiutować w 2021 roku? O to został zapytany szef PlayStation – Jim Ryan.

Jim Ryan został zapytany, czy God of War Ragnarok zostanie wydane tylko na PlayStation 5.

Jim Ryan – szef PlayStation – w trakcie ostatniego wywiadu został zapytany, czy zapowiedziana gra God of War Ragnarok zostanie wydana tylko i wyłącznie na PlayStation 5. Niestety, odpowiedź nie jest satysfakcjonująca. CEO działu PlayStation przyznał, że w tym momencie nie ma nic do powiedzenia na ten temat, całkowicie ucinając potencjalną dyskusję i dalsze pytania. Taką odpowiedź można interpretować w dwojaki sposób. Z jednej strony, skoro większość graczy spodziewa się premiery gry tylko na PlayStation 5, to czemu to ukrywać? Czy to oznacza, że wersja na PS4 też jest planowana? Z drugiej strony, może Sony nie chce w tym momencie jednoznacznie się określać, aby nie zasmucić osób, którym na razie nie udało się kupić nowej konsoli? Tak naprawdę na ten moment wiemy, że nic nie wiemy. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni czy miesięcy dowiemy się, na jakie platformy ostatecznie trafi God of War Ragnarok.

Prawdę mówiąc, jestem przekonany, że kontynuacja przygód Kratosa trafi tylko i wyłącznie na PlayStation 5. To zbyt duża produkcja, która może być tzw. „system sellerem”, aby oferować ją również na PlayStation 4. Poza tym trzeba pamiętać, że nie wszystkie gry tworzone przez wewnętrzne studia Sony będą wydawane na obie generacje. Najprostsze przykłady to Demon’s Souls oraz Ratchet & Clank: Rift Apart, które powstają tylko z myślą o nowej generacji. Oczywiście wielu graczy ucieszyłoby się z premiery God of War Ragnarok na PS4, ale radzę nie robić sobie zbyt wielkich nadziei.

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War Ragnarok nie będzie tytułem ekskluzywnym na PlayStation 5?

 0