God of War, Uncharted i Ghost of Tsushima zostaną wydane na PC?

God of War, Uncharted i Ghost of Tsushima zostaną wydane na PC?

Niegdyś osoby grające na komputerach mogły jedynie pomarzyć o grach z konsol PlayStation, ale Sony postanowiło otworzyć się na tę platformę, dzięki czemu dane jest nam zagrać m.in. w Horizon: Zero Dawn, chociaż to nie koniec growej ofensywy Japończyków na blaszakach. Ostatnio zapowiedziano port Days Gone, a szef japońskiego przedsiębiorstwa zadeklarował, że w przyszłości będą czekały na nas następne propozycje. Lista kandydatów jest spora i najpewniejszym wydaje się Bloodborne, ale nie brak osób marzących o zagraniu w hity ściśle kojarzone z marką Sony m.in. God of War oraz Uncharted. Brzmi nierealne, lecz czy w istocie tak jest? Otóż według jednego z leakerów, nie. CrazyLeaksOnATrain wrzucił na Twittera informację, że na komputery zmierzają nie tylko przygody Kratosa z 2018 roku, ale również zremasterowana edycja Uncharted + czwarta odsłona i Ghost of Tsushima. Oczywiście to tylko niepotwierdzone rewelacje, ale w każdej plotce może być ziarno prawdy.

Według jednego z lekarów kolejnymi grami, które trafią na PC to seria Uncharted, God of War z 2018 roku oraz Ghost of Tsushima.

Kiedyś prawie nikt nie uwierzyłby w wieści o przeniesieniu jakiejkolwiek gry dedykowanej PlayStation, tym bardziej wysokobudżetowej. Ważne są także słowa samego Jimy'ego Ryana z Sony, który przyznał, że na PC zmierza masa tytułów z PlayStation. Być może na tej liście znajduje się nowa część Horizon? Ponadto źródło wiadomości o przytoczonych exclusive'ach pisało wcześniej o nadejściu remastera trylogii Mass Effect czy publikacji serii Kingdom Hearts na Epic Games Store, co jak wiemy znalazło swe pokrycie w rzeczywistości. Jednak z drugiej strony należy odpowiedzieć sobie na ważne pytanie - czy dla Sony udostępnianie tak silnie kojarzonych produkcji z PlayStation serii to dobry oraz opłacalny interes? Co innego jest wydać starsze już gry pokroju Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze lub nawet Horizon: Zero Dawn oraz Days Gone (ten ostatni nie został aż tak dobrze przyjęty na konsoli) a co innego napędzające sprzedaż PS4 gry.

Warto wspomnieć, że według Ryana sukces Horizon: Zero Dawn na komputerach oraz brak negatywnej reakcji ze strony społeczności PlayStation na publikację produkcji na innej platformie stanowiły tu czynniki decydujące dla planu dalszego podoju blaszaków. Ciekaw jestem reakcji tych fanów PlayStation na wieść, że Kratos czy Nathan Drake zaliczą przygodę na blaszakach. Czy wówczas piekło zamarznie? A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy publikacja tak ważnych dla Sony marek na PC ma sens?

Pokaż / Dodaj komentarze do: God of War, Uncharted i Ghost of Tsushima zostaną wydane na PC?

 0