Godfall - wyciekł zwiastun z rozgrywką gry na PS5

Godfall - wyciekł zwiastun z rozgrywką gry na PS5

Godfall było jedną z największych niespodzianek zeszłorocznej edycji The Game Awards. Jest to bowiem pierwszy tytuł potwierdzony na PlayStation 5, który wydany zostanie na wyłączność na next-genie Sony (choć ekskluzywność dotyczy jedynie rynku konsol, ponieważ w tym roku trafić ma także na PC, a konkretniej platformę Epic Games Store). Produkcja przygotowywana przez studio Counterplay Games pod nadzorem Gearbox określana jest przez twórców jako looter slasher, czyli swoista wariacja na temat looter shootera z tą różnicą, że zamiast na strzelanie gra stawia na walkę za pomocą borni białej. Jak dotychczas Godfall doczekało się jedynie oficjalnego zwiastuna fabularnego, który nie zawierał krzty gameplayu, ale to właśnie uległo zmianie.

Gearbox określana jest przez twórców jako looter slasher, czyli swoista wariacja na temat looter shootera z tą różnicą, że zamiast na strzelanie gra stawia na walkę za pomocą borni białej.

Do sieci wyciekł bowiem trailer prezentujący rozgrywkę w tym next-genowym RPG akcji. Materiał opublikowany został w serwisie Reddit za sprawą użytkownika YeaQuarterDongIng i trwa przeszło minutę, dając nam całkiem niezły obraz tego, czego możemy spodziewać się po tej produkcji. Wideo prezentuje ogólną stylistykę gry i otoczenie, po którym będziemy się poruszać. Możemy przyjrzeć się także efektom cząsteczkowym i ogólnej oprawie graficznej (jakość materiału nie jest najwyższa, ale choć gra prezentuje się ładnie, to raczej nie zachwyca). Przede wszystkim jednak zwiastun daje nam wgląd w mechanikę walki, która zdecydowanie może się podobać, nasuwając skojarzenia z dynamiczniejszym Dark Souls. Trzeba uczciwie jednak zaznaczyć, że nie wiemy czy materiał zarejestrowany został na PC czy dev-kicie PS5.

Warto jednak zaznaczyć, że trailer najprawdopodobniej pochodzi z ubiegłego roku i zapewne nie prezentuje finalnej jakości, jakiej możemy spodziewać się w momencie premiery. Nie zmienia to faktu, że Godfall zapowiada się naprawdę intrygująco, tym bardziej, że na rynku brakuje obecnie RPG akcji nastawionych na walkę wręcz w klimacie fantasy. Gra zadebiutować ma pod koniec bieżącego roku, co oznacza, że może być startowym tytułem dla PS5. Jeśli zaś chodzi o Epic Games Store, to podobno twórcy Fortnite zagwarantowali sobie roczną wyłączność na PC, zanim Godfall trafi na inne platformy. Niewykluczone, że w późniejszym terminie ukaże się także na Xbox Series X. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Godfall - wyciekł zwiastun z rozgrywką gry na PS5

 0