Godzinne, przedpremierowe demo Prey dla Xbox One i PS4

Godzinne, przedpremierowe demo Prey dla Xbox One i PS4

Wersje demonstracyjne gier są teraz dość egzotycznym widokiem. Bethesda postanowiła jednak dać wypróbować swoją najnowszą produkcję przed premierą.

Możliwość przetestowania gry autorstwa Arkane Studios (odpowiedzialnych za świetnie przyjęte w branży Dishonored i jego sequel) otrzymają posiadacze Xbox One i PS4. Z niewiadomych przyczyn, nie będą mogli tego dokonać właściciele PC-tów, a informacja prasowa jednoznacznie wspomina o tym, że wersja próbna jest ekskluzywna dla konsol. Demo ukaże się zarówno na Windows Store jak i PlayStation Store 27 kwietnia - osiem dni przed oficjalną datą wydania. Udostępniony fragment rozgrywki przedstawia pierwszą godzinę gry, aczkolwiek nie wiadomo czy zostanie tutaj zaimplementowany licznik czasu, czy wydawca luźno określił spodziewaną długość przejścia.

Bardzo ważnym elementem rozgrywki w Prey jest możliwość transformowania się w różne przedmioty, aby przedostać się do trudno dostępnych miejsc. Co ciekawe, umiejętność tą posiadają także nasi przeciwnicy.


Prey to hybryda strzelaniny FPS i RPG, w której wcielamy się w postać imieniem Morgan Yu (możemy spersonalizować, czy chcemy grać kobietą czy mężczyzną). Gra nawiązuje do klasyków gatunku, jak System Shock, BioShock czy Deus Ex, a przy okazji zawiera pewną nutkę horroru. Wydawanie przed premierą dema gry przeznaczonej dla pojedynczego gracza jest zabiegiem dosyć rzadko spotykanym. Wszak Bethesda udostępniła demo Dishonored 2 dopiero na początku tego miesiąca. Z drugiej strony, jest to może próba zapewnienia graczy na temat jakości produktu, gdyż amerykański gigant branży gier nie wysyła przedpremierowych kopii recenzenckich do portali ani magazynów. Dlatego też, w przypadku tytułów wydawanych przez Bethesdę, gracze nie mogą powołać się na żadne przedpremierowe publikacje. Może wiązać się z tym pewna doza nieufności przekładająca się potencjalnie na słabszą niż oczekiwaną sprzedaż. Zważywszy jednak na fakt, że Dishonored 2 było jedną z najlepiej ocenianych gier minionego roku, studio Arkane nosi na sobie wielki bagaż oczekiwań. Już wszyscy niebawem będą mogli sprawdzić, czy twórcy stanęli na wysokości zadania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Godzinne, przedpremierowe demo Prey dla Xbox One i PS4

 0