GOG będzie usuwał zapisy graczy. Co zrobić, by ich nie stracić?

GOG będzie usuwał zapisy graczy. Co zrobić, by ich nie stracić?

Cyfrowy sklep GOG, dawniej Good Old Games, może nie cieszy się takim zainteresowaniem jak Steam czy Epic Games Store, ale posiada w ofercie ponad 4000 tytułów bez DRM, co sprawia, że ​​jest popularną opcją wśród wielu graczy. Teraz firma należąca do CD Projekt informuje użytkowników o nowej polityce, która spowoduje usunięcie zapisów w chmurze, jeśli nie będą przestrzegać limitów.

GOG wysyła e-maile z informacją, że od 31 sierpnia 2024 r. pliki zapisu w chmurze, które przekraczają domyślny limit alokacji wynoszący 200 MB na grę, zostaną usunięte. Lokalne zapisy gry oczywiście pozostaną niezmienione, ale ci, którzy grają w gry GOG na wielu urządzeniach lub po prostu lubią bezpieczeństwo kopii zapasowych w chmurze, mogą być rozczarowani tą zmianą. Dotknie to również tych, którzy odinstalowują gry, ale wolą zachować zapisane stany gry na wypadek, gdyby zdecydowali się ponownie zainstalować dane tytuły.

Firma należąca do CD Projekt informuje użytkowników o nowej polityce, która spowoduje usunięcie zapisów w chmurze, jeśli nie będą przestrzegać limitów.

GOG pisze, że wraz ze wzrostem rozmiaru i liczby gier rośnie zapotrzebowanie na przechowywanie w chmurze. Mówi, że limity zapewniają wszystkim graczom dostęp do wystarczającej i możliwej do zarządzania przestrzeni na postęp w grze, a także – co prawdopodobnie ważniejsze – związane z tym koszty są kontrolowane. Dlatego po 31 sierpnia GOG rozpocznie usuwanie plików zapisanych w chmurze powyżej 200 MB. 

Pierwszymi elementami, które zostaną usunięte, będą niepotrzebne pliki: wszystko niezwiązane z grą, co wylądowało w folderze zapisu w chmurze. Jeśli folder z zapisami gry nadal zajmować będzie ponad 200 MB, same pliki zapisu zostaną usunięte. GOG zacznie od najstarszych i zatrzyma się, gdy pozostałe pliki zmieszczą się w limicie alokacji.

Na GOG znajduje się strona z instrukcjami tworzenia kopii zapasowych plików zapisanych w chmurze na komputerze lokalnym. Firma twierdzi, że użytkownicy będą nadal otrzymywać powiadomienia od niej, dopóki wszystkie ich pliki zapisane w chmurze nie znajdą się w przydzielonych im limitach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOG będzie usuwał zapisy graczy. Co zrobić, by ich nie stracić?

 0