GOG Galaxy 2.0 - platforma dla graczy połączy Steam, Epic, Origin i inne...

GOG Galaxy 2.0 - platforma dla graczy połączy Steam, Epic, Origin i inne...

Problemy związane z wypuszczeniem przez Epic Games swojej platformy dystrybucji gier Epic Game Store, są bez wątpienia już wszystkim znane. Wiele oskarżeń wysuwanych pod adresem sklepu jest nieuzasadnionych i oparte są one na powielanych bzdurach, jest jednakże kilka sensownych powodów, dla których użytkownicy nie chcą kolejnej platformy (choć z zadowoleniem korzystają z Origin, uPlay, Steam, Discord i innych ;) Najbardziej uzasadnione są narzekania na kwestie stylistyki i łatwości użytkowania oraz konieczność posiadania jeszcze jednej, kolejnej platformy, co powoduje ogromne rozproszenie posiadanej biblioteki tytułów. Posiadanie wszystkich gier i możliwość rozmów ze znajomymi z jednego miejsca byłoby idealnym rozwiązaniem, jednak każdy z producentów ciągnie w swoją stronę i póki co nie jest to możliwe. Za chwilę ma się to jednak zmienić, bo nadciąga GOG Galaxy 2.0.

Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić... ;)

GOG wprowadzając Galaxy 2.0 chce usunąć wszelkie podziały w grach (oczywiście z pewnymi ograniczeniami), a lista funkcji, które mają być wprowadzone wskazuje, że wszystko idzie w świetnym kierunku.

  • Jedna biblioteka - Importuj wszystkie gry z komputera i konsol, buduj i organizuj je w jednej głównej kolekcji
  • Statystyki gry - Śledź wszystkie swoje osiągnięcia, godziny gry i posiadane gry, ze wszystkich platform
  • Game Launcher - Zainstaluj i uruchom dowolną grę na PC, niezależnie od platformy.
  • Pełna personalizacja - Twórz niestandardowe widoki biblioteki, filtrując, sortując, oznaczając i dodając własne wizualizacje, takie jak tła gier i okładki.
  • Games Discovery (już wkrótce) - Śledź nadchodzące wydania i odkrywaj gry popularne wśród znajomych i społeczności graczy.

A są to zaledwie podstawowe funkcje usługi, która już się świetnie prezentuje, pozwalając połączyć wszystkie gry razem i uzyskać prawdziwy podgląd własnej cyfrowej kolekcji, włącznie z tytułami konsolowymi. Poza grami, GOG Galaxy 2.0 obiecuje, że Ty i Twoi znajomi będziecie zawsze połączeni niezależnie od wykorzystywanej platformy oraz pozwoli na odrobinę rywalizacji.

  • Kanał aktywności - Zobacz osiągnięcia międzyplatformowe swoich przyjaciół, kamienie milowe czasu gry i ostatnio uruchamiane tytuły.
  • Tabele liderów - Zmierz się z przyjaciółmi i zobacz, kto jest największym kolekcjonerem,  lub spędza najwięcej czasu grając.
  • Czat międzyplatformowy (już wkrótce) - bez względu na to, na jakiej platformie są Twoi znajomi, możesz z nimi rozmawiać.
  • Jedna lista znajomych (już wkrótce) - Zbierz swoich przyjaciół ze wszystkich platform i zobacz ich status online.

Wszystko to będzie wspierane przez usługę, która, jak twierdzą twórcy, nie będzie „szpiegowała” i nigdy nie udostępni żadnych danych osobom trzecim. Co więcej, jedno kliknięcie ma sprawić, że wszystkie dane użytkownika bezpowrotnie zostaną usunięte z serwerów. Należy tutaj dodać, że Galaxy 2.0 nie zastąpi całkowicie innych platform, bo do pełnego działania usługi, wciąż trzeba będzie mieć wszystkie niezbędne programy jak Steam czy uPlay, zainstalowane na komputerze, jednakże nowość może znacznie uprzyjemnić zarządzanie znajomymi oraz swoją biblioteką gier.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOG Galaxy 2.0 - platforma dla graczy połączy Steam, Epic, Origin i inne...

 0