GOG: Gry na wyłączność mogą nie działać w naszym przypadku

GOG: Gry na wyłączność mogą nie działać w naszym przypadku

Epic Games Store to platforma stawiająca na ekskluzywność dostępnego katalogu gier i regularnie poszukująca kolejnych deweloperów czy wydawców, z którymi mogłaby podpisać umowę na czasową bądź stałą wyłączność. Takie działanie nie podoba się znacznej części społeczności, ponieważ w ich opinii cierpią na tym pozostałe sklepy (głównie Steam). Nieco odmienna zasada przyświeca rodzimemu sklepowi GOG, który co prawda przez pewien okres udostępniał Wojnę Krwi: Wiedźmińskie opowieści wyłącznie u siebie, lecz finalnie tytuł trafił też na Steam (choć ów krok mógł być raczej spowodowany średnią sprzedażą gry). Teraz do całej sytuacji odniósł się Menedżer GOG-a ds. globalnej komunikacji, Marcin Traczyk, który stwierdził, że gry ekskluzywne mogą nie działać w ich przypadku.

Przedstawiciel GOG przyznał, że wyłączność gier mogą nie działać w ich przypadku.

Jako przykładem posłużył się wspomnianą Wojną Krwi i przyznał, że nie chcą ograniczać liczby osób mających dostęp do produkcji. Jednak mimo dostępności Cyberpunk 2077 również na innych platformach GOG woli, abyśmy zakupili najnowszy tytuł CD Projekt RED właśnie w ich sklepie, co pozwoli przynieść firmie dużo większe zyski. „Wiemy, że jeśli posiadamy dobrą ofertę, a także otwarcie mówimy o korzyściach płynących z zakupu to możemy przekonać do siebie graczy” - powiedział Marcin Traczyk. W odniesieniu do Epic Games Store przedstawiciel GOG przyznał, że z zadowoleniem podchodzą do każdej konkurencji, ale jak każde przedsiębiorstwo dostosowują się do sytuacji rynkowej jednocześnie proponując ludziom opcję wyboru.

GOG 2.0 to jeden z przykładów przytoczonego wyboru. Pozwala on na zebranie wszystkich posiadanych gier niezależnie od platformy, na której się znajdują. Niestety aplikacja posiada aktualnie integrację z własnymi bibliotekami i Microsoftu, aczkolwiek pomysłodawcy zamierzają w przyszłości oficjalnie rozszerzyć współpracę o Steam czy Epic Games Store. Bez wątpienia dla niektórych osób sporym plusem pozostaje brak zabezpieczeń DRM dostępnych produktów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOG: Gry na wyłączność mogą nie działać w naszym przypadku

 0